וילון רומאי הוילון שכל מעצב בית אוהב ויש סיבה!

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

אנשים רבים המעצבים את בית חלומותיהם (או את הדירה השכורה), משקיעים רבות בריהוט, צבעים, אביזרים שונים.

אך, משום מה, הם שוכחים את החשיבות של הווילונות (הנכון!).

 

חשיבות הוילון

וילונות נחשבים לאחד מאביזרי הבית החשובים ביותר ויש להם שני תפקידים עיקריים. התפקיד הראשון הינו תפקיד עיצובי, וילון טוב (או רע) יכולים לשנות לחלוטין את פני העיצוב של החלל בו הם תלויים. התאמת הוילון לעיצוב הכללי יכולה להפוך את החלל מפשוט ורגיל, למושלם.

התפקיד השני הינו התפקיד הפרקטי, הוילון נמצא שם בכדי למנוע כניסת אור. וילונות יכולים להיות אטומים לחלוטין, חצי שקופים, צבעוניים ובאתם ליכולת שלהם להעביר אור ישתנה המיקום וההתאמה שלהם לחללים השונים של הבית.

 

מהו וילון רומאי

הוילון הרומאי הינו וילון התפור מבד חזק ומתוח, בד זה מחלוק על ידי חפים וזה יוצר לו מראה נקי, ברור ואסתטי. הוילון נתלה ישירות מן התקרה וניתן לאסוף אותו לכיוון התקרה.

 

סוגי הוילון הרומאי

לוילון הרומאי ישנו מגוון רחב של סגנונות וסוגים, כך שהוא מתאים לכל חלל, לכל עיצוב ולכל צורך. הסוגים השונים כוללים בתוכם: וילון רומאי קלאסי, וילון רומאי רך, וילון רומאי מוכן מראש בעל תפירה, וילון חשמלי, ווילון רומאי ידני ועוד.

 

וילון רומאי קלאסי –

מדובר על וילון בעל מרווחים קבועים לכל אורך הוילון, הוא בעל עיצוב נקי עם קווים ישרים. יעניק לחדר מראה קלאסי ונקי.

 

וילון רומאי רך –

לעומת הוילון הקלאסי, כאן מדובר על וילון אשר נתפר מבדים רכים יותר, הדבר מעניק לוילון, וכתוצאה מכך גם לחלל כולו, מראה רך וגלי. החוטים התפורים לאורכו של הוילון מאפשרים לקפל אותו לחצי והחוטים עצמם יוצרים קפלים.

 

וילון רומאי –

בלון אוסטרי – הקפלים בדגם זה הינם רחבים, כך שבעת קיפול הוילון נוצר מראה של פונפוניים.

 

וילון חשמלי –

מדובר בוילון אשר ניתן לשלוט בו עם שלט או כפתור ובכך להעלות ולהוריד אותו.

 

איך לבחור נכון את הוילון לחדרים השונים?

הבחירה הנכונה צריכה להיות שילוב של העיצוב ומטרה של הוילון. למשל בחדר ילדים נרצה וילון צבעוני או עם הדפס. דוגמה נוספת הינה חדר השינה, בה נרצה וילון אטום, כך שניתן להשתמש בוילון רומאי אטום. החליטו קודם כל מהי המטרה, האם למנוע כניסת אור כלל. לאחר מכן חישבו על העיצוב והתאימו אליו את נראות הוילון עצמו. לבסוף אל תשכחו להתאים את סוג הוילון גם למשתמש, למשל אין צורך להתקין וילון חשמלי בחדר של ילדים קטנים.

 

האיכות

אחד ההבדלים בין הסוגי הווילונות הרומאיים השונים קשור בסוג הבד. הוילון הקלאסי ייוצר מבדים הנחשבים חזקים, לעומת זאת הוילון הרומאי הרך ייוצר על ידי בדים רכים כמו פשתן, כותנה ומשי. בכל אחד מהמקרים הווילונות מיוצרים מבדים איכותיים ובאמצעות שימוש בציוד מתקדם ואיכותי.

בשל האיכות המעולה של הוילנות הרומאים, יש לזכור ולוודא שאתם יודעים כיצד לטפל בבד ובוילון כולו, זאת בכדי למנוע פגיעה בוילון בעת הורדה או כביסה שלו. שימו לב, ישנן מכבסות רבות המתמחות בוילונות מהסוג, כמו כן, במקרים רבים ניתן לקבך את הטיפול הנ"ל מהחברה בה רכשתם את הוילון.

 

חתן

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו