התמכרות וגמילה – יש לכם כתובת לעזרה

התמכרות היא בעיה נפוצה ביותר, אולם היא ניתנת לטיפול וזאת באמצעות מרכז רטורנו

התמכרויות – מרחב עצום

התמכרויות הפכו בימנו למכת מדינה של ממש, וגם בעולם. למעשה, תחום ההתמכרויות הוא תחום רחב אשר מתעדכן ללא הרף, ובכל שנה מצטרפת לרשימת ההתמכרויות התמכרות חדשה – בין אם מדובר בהתמכרות לסמים, אלכוהול, הימורים, מחשבים, עבודה וכו'. לנושא ההתמכרות ישנן השלכות הרות גורל, אשר עלולות להשפיע על מהלך החיים התקין של המתמכר כמו גם של בני משפחתו הקרובים ובני המשפחה. לרוב, הניסיון של בני המשפחה והקרובים לעזור למתמכר עולים בתוהו וזאת משום שככל שהתמכרות עמוקה יותר, כך היא קשה ומורכבת יותר לטיפול ועל כן ישנה חשיבות רבה לפנייה לעזרה בהתמכרות וגמילה וזאת על מנת לפתוח בפרק חדש בחיים ותוך ליווי מקצועי של צוות אשר בקיא בתחום, כפי שקיים מרכז רטורנו.

גמילה מהתמכרויות – תהליך ארוך טווח

גמילה מכל סוג של התמכרות היא תהליך מורכב ביותר, הן מהיבט האישי והן מהיבט הרגשי. ע"פ רוב, המתמכרים אינם יכולים לעזור לעצמם ועל כן חשוב מאוד לפנות למרכז אשר יודע לספק מענה פיזי, רגשי ורוחני וזאת על מנת לגרום להליך הזה לעבור בצורה הטובה ביותר ומבלי לגרום לנזק ולחץ נוספים בעבור המתמכרים. לכן, אם אתם מתמכרים או בן המשפחה חשוב כי תפנו לעזרה בהקדם האפשרי, וזאת כדי להיכנס לתהליך הגמילה מההתמכרות ולצאת לדרך חדשה ובריאה יותר.

גמילה מהתמכרויות בקמפוס רטורנו

מאז הוקם מרכז רטורנו הוא טיפל במאות מתמכרים אשר סובלים מסוגי התמכרויות שונים כגון התמכרות לסמים, אלכוהול, הימורים, מין וכו'. מדובר בקמפוס היחיד בישראל אשר הוא דתי, אולם הוא לא מחייב את המתמכרים לניהול אורח חיים דתי. המרכז נודע בזכות תוכנית ייחודית וראשונה מסוגה בישראל אשר מעניקה למתמכרים תוכנית ייחודית והוליסטית אשר מבוססת על שיטת 12 השלבים כמו גם שיטות טיפול חדשניות המועברות ע"י צוות של עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ומטפלים התנהגותיים מהטובים ביותר בתחומם. בנוסף, מעניק המרכז ליווי אישי בעבור בני המשפחה ומקיים מפגשים משפחתיים מעת לעת וזאת כדי לשלב את ההון המשפחתי בתמיכה ועזרה בעבור התמכר, וזאת מתוך הבנה כי התמכר זקוק לתמיכה בעת הקשה הזו. בעבור אלו אשר סובלים מהתמכרות, מדובר במרכז אשר יכול להעניק להם את כל הכלים הנדרשים להם להתמודדות מול ההתמכרות וזאת לאור הליווי האישי והמקצועי לכל אורך הדרך, גם בתום הטיפול. כאמור, מיום הקמתו צבר המרכז שם עולמי בתחום הטיפול בהתמכרויות ומדי שנה מגיעים עשרות אלפי בני אדם להתרשמות משיטות הטיפול והגמילה המתקדמות של המרכז, כמו גם מהעובדה כי המרכז חרט על דגלו תוכנית דגל אשר מונעת מאנשים להגיע למצב של התמכרות, וזאת ע"י העצמה אישית של האדם.

לאתר של ארגון רטורנו:

retorno.org.il

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו