הר הביטוח – מהו השירות והאם הוא עולה כסף?

ביטוח הינו משהו שכל אזרח ישראלי ייתקל בו באופן כלשהו במהלך חייו, בין אם מדובר בביטוח החובה על נסיעה ברכב מנועי, ביטוחי בריאות המוצעים על ידי קופות החולים השונות, או ביטוחי דירה ומשכנתאות.

לעיתים, מרוב ביטוחים אנו נקלעים למצבים של כפל ביטוח – מצב בו אנו משלמים על שני ביטוחים שונים המכסים את אותו המקרה.

בדיוק כדי למנוע זאת, השיקה רשות שוק ההון את מיזם הר הביטוח, ועליו נפרט במאמר שלפניכם.

 

רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון

לפני שנצלול אל מיזם הר הביטוח, ננסה לקשר את הפרויקט אל התמונה הרחבה. כאמור, למבוטחים רבים בישראל יש ביטוחים מסוגים שונים, ולעיתים יש קושי לעקוב אחר כולם.

זאת, לצד העובדה כי הצרכן הישראלי הממוצע א תמיד יודע איך להתמודד מול חברות הביטוח והפנסיה הגדולות, שהינן חברות עמידות ואיתנות פיננסית. בתוך סביבה זו, ומתוך הרצון לגשר על הפערים שבין הצרכן הממוצע לחברות הגדולות, פועלת רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בכדי להגן על האינטרסים של הצרכנים.

 

כפל ביטוחי – מהו?

דוגמה מצוינת לאחד המקרים שבהם רשות שוק ההון פועלת בכדי להגן על הצרכן הממוצע הינו במקרים של כפל ביטוחי. במקרים אלו, צרכנים משלמים ומבוטחים באופן כפול בידי שני ביטוחים שונים, אשר אינם מפצים באופן כפול בקרות אירוע המפעיל את הפוליסה.

כלומר, אותו צרכן משלם כפול, ולשווא. כיוון שעולם הביטוח הינו עולם מורכב, והפוליסות כוללות סעיפים שונים, מבוטחים רבים כלל אינם מודעים לכפילות. לעיתים, ניסיונות לעשות בירורים ובדיקות בדבר הפוליסות השונות לרוב מעלים חרס, בשל המורכבות של הנושא.

 

הר הביטוח – פתרון לבעיה

כאמור, רשות שוק ההון זיהתה את הפער הקיים, ובמטרה לצמצמו וליצור מקסימום שקיפות ומודעות, השיקה את מיזם הר הביטוח. בין השאר המטרה הייתה לייצר מענה גם לבעיית כפל הביטוח, ובגדול – ליצור פלטפורמה דיגיטלית, נוחה לשימוש ונגישה וכן ללא עלות כלל, שבאמצעותה מבוטחים רבים בישראל יוכלו ללמוד על תיק הביטוחים שלהם ועל הכיסוי הביטוחי שניתן במסגרתו, בתוך מספר דקות.

כלומר, הר הביטוח הוא שירות דיגיטלי חינמי, אשר מאפשר לכל אזרח במדינת ישראל לבחון אילו פוליסות ביטוח קיימות על שמו, מכל התחומים.

 

איך הר הביטוח עובד? האם כל אחד יכול להשתמש בו?

כאמור, השירות של הר הביטוח הינו חינמי, ולכן תיאורטית כל אחד יכול להשתמש בו.

עם זאת, אנו מכירים שירותים דיגיטליים רבים, שיכולים להיות מורכבים לשימוש כיוון שהם מצריכים ידע מוקדם, או כי השירות עצמו מורכב, ועוד סיבות שונות ומגוונות. מטרת מיזם הר הביטוח הינה בדיוק להימנע מכך, ולאפשר לכל מבוטח, בין אם הוא בעל אוריינטציה טכנולוגית ובין אם לאו – גישה קלה ונוחה להר הביטוח.

פלטפורמת הר הביטוח מצריכה הזנה של מספר פרטים אישיים לצורך זיהוי, כדוגמת מספר תעודת זהות, תאריך לידה, תאריך הנפקת תעודת הזהות ומענה לשאלות נוספות. לאחר שנכנסים אל הפלטפורמה, מגיעים אל הדף הביטוחי של כל מבוטח, בו מופיעים מספר תחומים של ביטוחים שבהם ניתן לצפות, כמו ביטוחי רכב, דירה ומשכנתאות וקטגוריה כללית.

לאחר שלוחצים על אחת מן הקטגוריות, תגיעו אל דף המסכם את כלל הביטוחים הקיימים באותה קטגוריה, עם פרטים כדוגמת מחיר, כיסוי, תאריך כניסה לתוקף וסיומה, ועוד. קיימות אפשרויות נוספות כמו הפקת דוח היעדר תביעות בעבר ביטוחי עבור פוליסות רכב, ועוד.

 

לסיכום

הר הביטוח הינו שירות של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון עבור מבוטחים שונים, אשר מנגיש את היכולת לצפות בביטוחים השונים הקיימים על שמם בצורה נוחה, יעילה וחינמית.

 

שירות של נשים

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו