הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

נסיבות שונות עלולות לגרום לאזרח להפריע לשוטר בעת מילוי תפקידו ואף לעמוד לדין על כך.

במאמר הבא נסביר מה מאפיין את העבירה הזו, ועם מי אפשר להתייעץ כדי למצות את הזכויות המשפטיות של כל אזרח במדינה

החוק אוסר על כל סוג של הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו. מטרת החוק היא קודם כל להגן על השוטרים ולהבטיח שהם יוכלו לבצע את עבודתם נאמנה. בין היתר, החוק יוצא מתוך נקודת הנחה שלפיה כל הפרעה לשוטר במילוי תפקידו עלולה גם לגרום להפרעה בסדר הציבורי. בנוסף, מטרת החוק היא למנוע מצב שבו האזרחים מתחמקים מעונש בגלל הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.

 

מתי אזרחים מפריעים לשוטר בעת מילוי תפקידו?

צריך להפריד בין מקרים שבהם אזרחים מפריעים לשוטר בעת מילוי תפקידו בשוגג, לבין מקרים שבהם הם עושים את זה מתוך כוונת תחילה. מעבר לכך, הנושא מורכב מכפי שנהוג לחשוב – כי יש אנשים שנמצאים בסערת רגשות ולכן נוצר מצב שבו בעל כורחם הם מפריעים לשוטר בעת מילוי תפקידו.

מקרים של נהיגה תחת השפעת אלכוהול למשל עלולים להסתיים לעיתים קרובות בכתב אישום חמור, שכולל בתוכו גם סעיף של הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו. אם הנהג משתולל, לא מוכן לעבור בדיקה או לא מוכן לקבל את התוצאות שלה, סביר להניח שהשוטר יראה בזה הפרעה. במקרים כאלה, כתב האישום יהיה חמור מהרגיל ואף יכלול סיכון של מעצר ממושך.

 

מה עושים כדי להתמודד עם אישום כזה?

החדשות הטובות הן שהחוק מאפשר לכל אזרח להתייעץ עם עורך דין בכל נושא. ספציפית בסעיפי אישום של הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, התפקיד של עורך הדין הוא לבחון את פרטי המקרה בצורה אובייקטיבית. בגלל שעורך הדין גם מייצג את האינטרסים של הלקוחות, הוא יכול לזהות כשלים בכתב האישום ולהפנות את תשומת הלב של האזרח לסעיפים שעשויים לפסול את התביעה לגמרי.

 

כך בוחרים את עורך הדין המתאים

הבעיה היחידה היא שהפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו היא עבירה שלא בהכרח קשורה לתחום ספציפי. במקרים של הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו בעת מעצר על נהיגה בשכרות, עורך הדין המתאים יצרך להיות מישהו שמתמחה בדיני תעבורה. אבל אם ההפרעה לשוטר במילוי תפקידו היא במסגרת סכסוך בין בני משפחה למשל, עורך דין דיני משפחה יהיה האדם שאליו כדאי לפנות.

 

שיחת ייעוץ עם עורך דין

שיחה קצרה עם עורך דין אמורה לספק לכל אזרח את המידע הרלוונטי לגביו. בשיחה כזו ניתן ללמוד לעומק על המשמעות של הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, כמו גם להבין מה ההשלכות של זה מבחינת העונש הקבוע בחוק. לאחר מכן, אפשר גם להתקדם לשלב שבו מנסחים כתב הגנה מסודר ומגישים אותו לשופט.

 

רכב וכוס

 

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו