הסעות לכל הגילאים – מה חשוב לדעת

כשמזמינים הסעה, חשוב לדעת למי מזמינים ומה הצרכים של כל הגילאים. אפשר לשכור הסעות לקבוצות ספורט, לעסקים, לארגונים – וכל הסעה תיראה אחרת, כל לו״ז יראה אחר, והיעדים כמובן יהיו שונים.

 

הנה כמה דוגמאות להסעות לכל הגילאים

  • חברי אגודת סטודנטים נוסעים לייצג את האוניברסיטה בכנס באוניברסיטה אחרת
  • זוג שמתחתן זקוק להסעה של אורחים שגרים במרכז לחתונה שנערכת בצפון
  • אנשי עסקים זקוקים לאוטובוסים עם wifi בדרך לכנס
  • הסעה של קבוצת נוער בכדורגל למשחק בעיר אחרת

 

לכל קבוצה יש את הצרכים שלה!

רכבי הסעות מגיעים בגדלים שונים ויכולים להכיל מספר שונה של נוסעים. אוטובוס מכיל בממוצע 56 מושבים, אבל זה תלוי ביצרן ובדגם. יש אוטובוסים עם 36 מושבים, ויש גם אוטובוסים שלהם 60 מושבים. מיניבוס הוא רכב קטן יותר, שמכיל עד 35 מושבים, ובדרך כלל בין 18 מושבים ל-25. לרוב חברות ההסעות יש צי רכב שמכיל גם אוטובוסים וגם מיניבוסים, בהתאם לצרכים של הקבוצה. קבוצה קטנה של 15 חברי אגודת הסטודנטים למשל, לא זקוקה לאוטובוס גדול, ויכולה להתרווח גם במיניבוס. זוג שרוב החברים והחברות שלו גרים במרכז, ומתחתן במושב של ההורים בצפון, יזמין לרוב אוטובוס שיוכל להכיל את כולם.

 

כמה אחסון צריך?

מעבר למספר המושבים בהסעה, חשוב לתכנן מראש גם את הציוד שמביאים, ולהוסיף לכך את הציוד האישי שכל הנוסעים מביאים לעצמם (תיקים, מזוודות, עגלות, ציוד ספורט וכו׳). במיניבוס בדרך כלל אין תא מטען, ואילו באוטובוס יש תא מטען מרווח.

 

האם אפשר להעלות אוכל ושתייה להסעה?

ברוב המקרים, חברות ההסעות יאפשרו לכם להעלות אוכל ושתייה להסעה, אבל חשוב לוודא את זה מול החברה בעת ההזמנה. אם חברת ההסעות מאשרת להביא אוכל – התחשבו בשאר הנוסעים ואל תביאו דברים שעלולים להדיף ריח לא נעים.

 

שמרו על הניקיון

אם הקבוצה משאירה לכלוך וזוהמה באוטובוס מבלי לנקות את הזבל שלה, חברת ההסעות תוכל לדרוש מכם לשלם דמי ניקיון, ובצדק. אנחנו לא חיות, וכמו שנכנסתם לאוטובוס נקי – מצופה שכך תחזירו אותו. ברוב האוטובוסים יש פחי זבל ליד הדלתות, וזו האחריות שלכם בקבוצה להשתמש בהם. מומלץ גם להביא שקית זבל נוספת.

 

כמה מראש צריך להזמין?

כדי שתוכלו ליהנות מהמחירים הכי טובים, עדיף שתתארגנו מראש, בין חודש לשלושה חודשים לפני מועד הנסיעה. בחודשים עמוסים כמו אפריל-יוני מומלץ אפילו יותר, אם מתאפשר. ברור שלפעמים צריך גם הסעה ברגע האחרון, ויש חברות שיאפשרו לכם להזמין הסעה בתוך שעתיים ואפילו פחות. חשוב להזמין חברת הסעות שיש לה פריסה ארצית וזמינות גבוהה. ודאו שההסעה לא מגיעה מרחוק, כדי לחסוך זמן וכסף. הזמינו את טראפיק למשל, שהיא אחת החברות המומלצות בתחום עם שירות הסעות בכל רחבי הארץ.

הסעות

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו