מה עדיף – הלוואת בלון או הלוואה רגילה

כשמדובר בהלוואות חשוב לבחון את השוק ולבחור את ההלוואה הכי משתלמת. קיימים סוגים שונים של הלוואות.

בכתבה שלפניכם נבחן הלוואת בלון והלוואה רגילה, את היתרונות והחסרונות של כל אחד ועוד.

 

הלוואות

הלוואה היא בעצם סוג של עסקה בה אדם או גוף כלשהו במדינה מלווה סכום כספי מסוים לאדם או גוף אחר. לכל הלוואה יש תנאים, חוקים והגדרות מסוימות הנקבעות מראש. כך לדוגמא יש הלוואות שיכולות לכלול ריביות, כאלה שניתנות רק למי שעומדים בקריטריונים מסוימים ועוד. כל ההלוואות מוגבלות לתקופת זמן מסוימת כאשר לאחר מכן הלווה צריך להחזיר את סכום ההלוואה.

 

מתי ניתן לקחת הלוואה

באופן כללי ניתן לומר שאפשר לבקש הלוואות כמעט לכל דבר ועניין. ישנן הלוואות המיועדות לרכישות שונות לדוגמא, של בית או רכב חדש. ניתן לקבל הלוואות בכדי להתמודד עם מינוס בבנק, או קנייה של מוצרים הכרחיים. בנוסף, אפשרי לקחת הלוואות למסגרת לימודים ולתחומים נוספים.

 

הלוואה רגילה

כשאנחנו מתייחסים להלוואה רגילה הכוונה היא בעצם לסוג ההלוואות שתוכלו לקבל דרך סניף הבנק שלכם או דרך גופים חוץ בנקאיים. הלוואה מסוג זה יכולה להינתן בעבור מטרות שונות, אך לרוב לא יאשרו הלוואה כזו למטרת רכישה של נכס.

 

הלוואת בלון

הלוואה מסוג זה הנקראת גם "הלוואת גישור" או "הלוואת בוליט", מאפשרת ללווה להחזיר את הכסף שקיבל רק בסוף תקופת ההחזר שנקבעה. הלוואה מסוג זה מתחלקת לשני סוגים, כאשר בהלוואת בלון חלקית במהלך תקופת ההלוואה הלווה נדרש לשלם את הריבית וההצמדה בלבד ואת הסכום הכספי שלווה רק בתום התקופה. לעומת זאת בהלוות בלון מלאה הלווה מחזיר את כל הכספים, כולל הריבית וההצמדה בסוף תקופה ההלוואה יחד עם קרן ההלוואה.

 

יתרון שהוא חיסרון

בהלוואת בלון היתרון שלה הוא גם החיסרון. העובדה שלא צריך לשלם כסף באופן שוטף מידי חודש ולשלם רק בסוף התקופה הופכת הלוואה זו לאטרקטיבית ביותר. לעומת זאת, הריבית של הלוואה זו תהיה גבוהה. בנוסף, חשוב לבחון האן באמת תוכלו להחזיר את כלל הכסף בסוף תקופת ההחזר.

 

יתרונות וחסרונות של רגילה

בהלוואה זו חשוב לדעת כי התהליך של לקיחת הלוואה מסוג זה הוא קצר ופשוט, אך הריביות לעיתים גבוהות. בנוסף, לא קיימת גמישות בבחירת המסלול של ההלוואה.

 

מה כדאי?

לכל סוג הלוואה יתרונות וחסרונות וחשוב שתבחנו כל אחת מהן לפני שתחליטו מה לקחת. התשובה לשאלה מה כדאי היא לא חד משמעית ולכן כדאי לבחור הלוואה שמתאימה באופן ספציפי לכם. חשוב שתזכרו כי אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

 

לסיכום

כשמדובר על הלוואת בלון והלוואה רגילה לכל אחת יש את היתרונות והחסרונות שלה. לשאלה איזו מהם עדיפה אין תשובה אחת ויש לבדוק זאת בהתאם למה שמתאים לכם באופן אינדיבידואלי.

 

מטבעות ושעון

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו