היתרונות שבבחירת דוד שמש

במדינת ישראל, השמשית והחמה, דוד שמש, אשר במהלך ימות הקיץ אינו צורך חשמל כלל, יכול להוביל לחיסכון בבתי אב רבים בישראל.

אולם, הבחירה אינה נתונה בידי התושבים, אשר מחויבים על פי חוק להתקין בביתם דוד שמש.

אז מהם יתרונותיהם של דודי השמש, שהובילו את הממשל לחייב כל אחד מאתנו להשתמש בהם?

 

דוד שמש, למי שלא מכיר

דוד שמש הוא מכל ובתוכו מים, אשר משתמש באנרגיה סולארית על מנת לחמם את תכולתו. הדוד מורכב ממכל מים ופאנל סולארי. הפאנל, או בשמו השני קולט, מותקן על גג הבית, קולט את קרני השמש ומשתמש בהם על מנת לחמם את המים. כאמור לעיל, ישראל היא מדינה שטופת שמש, לכן, זו היא אופציה חסכונית למשקי בית בישראל.

 

המטרה העיקרית – חיסכון

לדוד שמש יתרונות רבים, בהם עלות נמוכה, חיסכון אנרגטי, תרומה לסביבה ועוד. היתרון המרכזי שבבחירת דוד שמש הוא היותו חסכוני יותר מדודים אחרים. הדוד מחמם את תכולתו בעזרת אנרגיה סולארית, ולכן, ברוב ימות השנה, לא נצטרך להדליק את הדוד, מה שיקטין את חשבון החשמל שלנו. התקנתו אומנם יקרה משל דוד חשמל, אך בטווח הרחוק, הוא משתלם הרבה יותר. כמו כן, דוד שמש אינו מצריך עבודת תחזוקה, דבר המוסיף לחסכוניות שלו.

 

לא פחות חשוב – ירוק לסביבה

דוד שמש איכותי לסביבה מכיוון שהוא תורם לצמצום צריכת החשמל ולשריפת הנפט, המתבצעת  לצורך הפקת החשמל. דוד השמש מופעל על ידי אנרגיה סולארית ולכן, צורך פחות חשמל ומשכך, מזהם פחות. כמו כן, תרומתו של דוד השמש לא נעלמו מעיני השלטון, שחיקק חוק בנושא, לפיו על כל בית אב להתקין דוד שמש. ישנם סייגים לחוק, בעיקר מחמת הקושי והתנאים הסביבתיים הדרושים להתקנתו. בשל כך, מותקנים עדיין גם דודי חשמל.

בעבר, לא היה ניתן להתקין בכל גג דוד שמש מפאת חוסר מקום, מיקום שאינו מאפשר קליטת שמש בכמות מספקת וכן הפרשי גבהים, שבגללם הדוד אינו יכול להזרים מים חמים לבית. כיום, ישנם דודי שמש מתקדמים יותר, המספקים פתרון לכל הבעיות הללו.

 

חסכוני, ירוק, מה עוד צריך?

דוד שמש מורכב ממכל האוגר בתוכו את המים ומקולט שמש המותקן על גג הבית. הדוד מתחמם בעזרת השימוש באנרגיה סולארית המופקת מקרני השמש. לדוד יתרונות רבים, בניהם עלותו הזולה, חסכונו בחשמל ותרומתו לאיכות הסביבה.

 

דוד מקצועי

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו