הזהרו ממכירת תרופות מזויפות

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

לפי ארגון הבריאות העולמי, תרופות מזויפות הינן תרופות אשר באופן מודע ובמזיד הן מסומנות כתרופות לגיטימיות ועטופות באריזה זהה לתרופות אותן הן מחקות, בין אם מדובר בתרופות גנריות או בתרופות ממותגות.

תרופות מוזיפות עלולות להיות עם הרכיבים הנכונים או עם רכיבים לא נכונים, עם חומר לא פעיל או לא מספיק חומר פעיל ואולי עם חומרים שונים שהשפעתם אחרת.

 

מה הן הסכנות?

ללא שליטה ובקרה של פקחי משרד הבריאות ושל הרשויות המקומיות לא ניתן להבטיח את איכות ויעילות התרופה המוצעת ולמעשה תרופות מזויפות חושפות את המשתמשים למספר סכנות:

  1. לא מבטיחות איכות, בטיחות או יעילות
  2. עלולות לסכן משמעותית את הצרכן אשר נוטל אותן.
  3. עלולות לגרום נזק עצום למי שנטל אותן ובמקביל ליצור תופעות שיכבידו על כל מערכת הבריאות הציבורית במקרים של מגפה של תרופות מזויפות אשר נעשות פופולריות בשוק.

לפי אתר ארגון הבריאות העולמי –  כמעל לחמישים אחוז מהתרופות שנרכשו דרך הרשת מאתרים בלתי חוקיים אשר מסתירים את הכתובת הפיזית שלהם נמצאו כתרופות מזויפות. (כך הפכה ישראל למעצמה של תרופות מזויפות).

האינטרנט הוא למעשה שוק אחד גדול חסר רגולציה. ובמקום הזה לא חסרות דוגמאות לסוחרים אשר משווקים תרופות ממותגות אשר עולות בשוק הרגיל מאות ואלפי שקלים אך באתר שלהם נמכרות במחירים מאוד מאוד אטרקטיביים.

חולים אשר ידם אינה משגת או אשר נאבקים גם במחלה קשה וגם בקשיים כלכליים במקרים רבים יתפתו לרכוש את התרופות מהרשת במחיר מוזל ולאו דווקא בבתי המרקחת המורשים – מה שעלול להוביל למקרים בהם איש לא נוטל אחריות על התרופות הנמכרות.

חולים רבים רוכשים ונוטלים תרופות אשר תוקפן פג והן רק נארזו מחדש, או שבמקרה הטוב הן פשוט תרופות פלצבו – (תרופות דמה אשר לא משפיעות על הגוף) ובמקרה הרע מכילות רכיבים אשר באמת גורמים נזק לאותו חולה.

ישראל כמעצמת תרופות מזויפות

בכנס גדול של ארגוני בריאות שהתרחש בהודו לפני מספר שנים פורסמה רשימה של מדינות אשר כל ייבוא תרופות מהן הוא חשוד כתרופה מזויפת.  רשימה זו כללה מדינות עולם שלישי רבות וביניהן הודו, תאילנד, מקסיקו וברזיל אך מדינה נוספת בלטה ברשימה מפוקפקת זאת והיא ישראל.

כדורים נגד אימפוטנציה –  שליש מהם מזויפים:

מהנתונים שפורסמו נגד ישראל בכנס זה ובדוחות נוספים מתגלה תמונה מדאיגה.

קיים ייצור ושיווק של תרופות נגד אין-אונות או כדורים אשר מיועדים להגברת האון הגברי בהיקף נרחב אשר נמכר באפליקציות השונות כמו טלגרם) וכן באינטרנט.

על כן, אנשים רבים מתפתים, וצעירים בעיקר, לרכוש כדורים אלו אשר הינם כדורי מרשם דרך הרשת, ואם לא רק בגלל הנגישות שלהם אז גם בגלל המחיר שלהם.

אם היום כדור סיאליס או ויאגרה עולה בממוצע כחמישים שקלים לכדור של 10 מיליגרם ניתן למצוא תחליף מזויף שלו ברשת במחיר של 15 שקלים לכדור.

על כן, חשוב להשתמש באתרים בטוחים ומוכרים כמו האתר https://natural-viagra.co.il.

המדריך המלא לתרופות לשיפור תפקוד ההורמונים. לכתבה בנושא לחצו.

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו