דלתות פולימר – ההבדלים בין פולימר מלא לציפוי פולימר

מחפשים דלתות חדשות לביתכם? דלתות פולימר הן האופנה החדשה בגלל יתרונות רבים שהן מציעות. אך מה ההבדלים בין דלתות בעלות פולימר מלא וכאלה עם ציפוי פולימר? הגיע הזמן ללמוד. המשיכו לקרוא כדי לדעת הכל.

 

מה זה דלתות פולימר?

דלתות פולימר זה סוג דלתות שעשויות מפולימר – חומר פלסטי בעלת עמידות למים. הדלתות הללו אינן מתאימות לשמש כדלתות לכניסת הבית, אלא רק כדלתות פנים. השמש גורמת לפולימר להצהיב, והן גם קלות לפריצה באופן יחסי. יש כמה סוגים של דלתות מפולימר, כאשר הנפוצות ביותר שבהן – פולימר מלא וציפוי פולימר.

 

פולימר מלא

דלתות מפולימר מלא עשויות כולן מחומר הפולימר. דלתות מסוג זה מתאימות לחדרים בהן ישנם אחוזים גבוהים של לחות, כמו מקלחות וחדרי שירותים, משום שהינן עמידות למים באופן מוחלט. ההמלצה שלנו היא במידה ובחרתם להשתמש בדלת זו עבור חדר האמבטיה שלכם, שמרו על אחידות בעיצוב הבית והתקינו אותה עבור כל החדרים הפנימיים של הבית.

 

ציפוי פולימר

דלתות מציפוי פולימר בנויות משני לוחות של פולימר שמסביבם ישנה מסגרת מעץ. הדלתות בעלות מילוי משתנה, או לוחות עץ או כוורת קרטון. מכיוון שהפולימר עמיד במים, התחתית של הדלת תמיד תהיה עשויה לגמרי מפולימר, על מנת שיהיה אפשר לשטוף רצפה בקרבה והעץ לא יתעוות בגלל המים. למרות שציפוי הפולימר הינו עמיד למים, לא מומלץ להשתמש בדלתות אלה לחדרים לחים כיוון שמילוי העץ עלול להיפגם כתוצאה מלחות ומגע עם מים, דבר שיהרוס את הדלת.

 

היתרונות של פולימר

  • עמידות למים – כולנו נתקלנו בכך שדלתות העץ בביתנו מתנפחות ומתעוותות כאשר הן באות במגע עם מים, וגם כאשר אנו רוכשים דלתות עם ציפוי שאמור להיות עמיד במים, הציפוי יכול להתקלף. עם דלתות פולימר לא צריך לחשוש כלל מנזקי המים, כיוון שהחומר לא נפגם כלל ממגע איתם.
  • עמידות בפני מזיקים – טרמיטים, לדוגמה, הם מזיקים שנמשכים מאוד לעץ ויכולים להרוס אותו כליל. לעומת זאת, פולימר הוא לא חומר שמושך אותם כלל. אם התקנתם דלתות פולימר לא תצטרכו לפחד ממזיקים כאלו ואחרים שפוגעים בעץ.

 

החסרונות של פולימר

  • עדינות – דלתות עץ הן רוב מאסיביות וגסות, לעומתן, דלתות הפולימר הן עדינות ורגישות למכות וטריקות. מסיבה זו, הן פחות מתאימות לבתים עם ילדים ונערים שאוהבים לטרוק את דלתות הבית בכעס.
  • קשה לתיקון – בניגוד לדלתות עץ שניתן לתקן אותן בכל מצב, ולאחר כל חור שנוצר בהן, דלתות פולימר מאתגרות יותר לתיקון. אם לדוגמה נוצר חור בדלת פולימר, סביר להניח שהפתרון יהיה להחליף את כל הדלת, ולא יהיה ניתן רק לסתום את החור.

כעת שאתם יודעים כל מה שצריך על דלתות הפולימר, תוכלו לבחור את הסוג שמתאים לכם ביותר.

 

דלתות פולימר

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו