הדברת נמלים טבעית

נמלים הן מהמזיקים הנפוצים ביותר בישראל, וגורמות לחלק ניכר מהקריאות למדביר. הנמלים הן חיות חזקות מאוד, וחיות בחיי חברה מורכבים, כך שאם מצאתם נמלה בבית, בטוח שיש עוד. הדברת נמלים טבעית היא הדברה אשר מתייחסת למחזור החיים של הנמלה, ועושה שימוש בידע העיוני כדי לתת פתרון הדברה יעיל, מהיר וסביבתי. במאמר זה נפרט על השלבים העיקריים בהדברת נמלים.

 

זיהוי סוג הנמלה ואיתור הקן

יש עשרות אלפי מינים של נמלים בעולם. כל המינים הללו נבדלים זה מזה בחילוף החומרים, בהתנהגות המושבה, בכמות הנמלים הממוצעת לכל קן, ובעמידותן לחומרי ההדברה השונים. לכן, אחד מהשלבים הראשוניים שיש לעשות כאשר נכנסים לבית במטרה להדביר נמלים, הוא לזהות מהו סוג הנמלה שפלש אליו. מעבר לזיהוי סוג הנמלה, חשוב מאוד גם לאתר את הקן. הקן הוא למעשה מוקד קהילתי מורכב ביותר, כאשר הנמלים בו מחולקות לפועלות אשר אחראיות על השגת מזון והגנה על הקן, ולמלכה אשר מטילה ביצים. חלק מקיני הנמלים הם שטוחים ורדודים, וחלקם עצומים בגודלם, וחודרים עמוק לבטן האדמה. זיהוי הקן מאפשר פתרון הדברה ממוקד ויעיל. בלי איתור של הקן, ההדברה לא תשיג הרבה, מאחר וקן נמלים ממוצע יכול לייצר 800 נמלים חדשות מידי יום.

 

טיפול ממוקד תוך שימוש בחומרים מתקדמים

איתור הקן וטיפול בו, הם חלק מהצעדים העיקריים בהם עושה שימוש דור המדביר. אם תחפשו באתרי האינטרנט את הצירוף דור מידרג, תראו כמות עצומה של ביקורות אוהדות, זאת בגלל האחריות של חצי שנה שהוא נותן להדברת הנמלים, והתנאים המעולים ללקוחות, כמו טיפול חוזר חינם אם ההדברה לא עבדה, והגעה בשעה מדויקת. שימוש בחומרים מתקדמים במהלך ההדברה הטבעית, מאפשר טיפול מקיף בבעיית הנמלים. לרוב ההדברה מתבצעת תוך שימוש בשני סוגי חומרים עיקריים. הראשון הוא ג'ל ייעודי, אשר הנמלים חושבות אותו למזון, ומביאות אותו עצמאית ממש אל תוך הקן שלהם, שם הוא מדביר את כלל המושבה. החומר השני, הוא ריסוס אשר נועד לחסל את הנמלים באופן ממוקד, כאשר דור המדביר יודע היטב מהם המקומות החשודים ביותר להימצאות קיני נמלים, ויכול לטפל בהם אפילו לפני שהקנים גדלו ויצרו בעיה.

 

מזעור הנזק הסביבתי

הדברת נמלים טבעית היא הדברה אשר שמה דגש על מזעור הנזק הסביבתי ככל שאפשר. דור המדביר הוא בעל ידע עיוני נרחב בנוגע לשיטות הדברה מתקדמות וטבעיות, אשר עושות שימוש ככל האפשר בחומרים עם פוטנציאל נזק סביבתי קטן. מזעור הנזק הסביבתי מתאפשר גם עקב המיקוד של דור באיתור הקנים עצמם, ובמתן טיפול מדויק ועוצמתי אל מוקד הבעיה, בשונה ממדבירים אחרים אשר פשוט ירססו חומרי הדברה בכל שטח הבית או החצר. ניתן גם להתייעץ עם דור בנוגע לשיטות הדברה אלטרנטיביות, והוא יסביר את היתרונות והחסרונות של כל שיטה.

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו