מה הבעיות ההלכתיות שיש בהצעת נישואין?

אתם בטוח כבר ממש מתרגשים, כי היום הגדול בו תציעו נישואין הולך וקרב בצעדי ענק.

וכשאתם עומדים להציע נישואין, כמובן שיהיה חשוב לבדוק במקביל את העניינים ההלכתיים.

וכשמדברים על הלכה, מדברים תמיד על תנאים כאלו ואחרים שהיהדות מציבה בפני מתחתנים טריים. בואו נדסקס קצת על זה.

עומדים להציע נישואין בקלות בעזרת חברת הפקות מקצועית? אולי בכלל מתכננים להציע נישואין בחשאיות וללא עדים? בין אם כך או כך, יהיה חשוב להבין את ההשלכות של התכנונים המרגשים שלכם. בכדי שגבר ואישה יבואו תחת קדושת נישואין יחדיו, הדת היהודית מציבה תנאים מסוימים אשר נותנים תקפות לאיחוד המרגש. אם אתה עומד להציע לה נישואין בקרוב, חשוב לדעת שעצם נתינת טבעת האירוסין אינה מעידה עליכם כזוג שקידושיו חלו על פי ההלכה. בואו נסביר את במילים פשוטות יותר.

 

הצעת נישואין באילת תהיה מרגשת, אבל האם תיתקלו בבעיות של הלכה?

בין אם אתם מתכננים להציע נישואין באילת או בכל מקום אחר, כדאי לקחת בחשבון את המידע הבא. הצעת נישואין באילת תהיה מרגשת, זה בטוח. אבל האם היא תהיה "כשרה" על פי ההלכה? בואו נדבר לרגע על התנאים שיש למלא בכדי לבוא תחת קידושין.

בבואכם לאחד את הקשר המרגש ביניכם תחת קדושת הנישואין היהודית, יהיה עליכם למלא אחר אי-אלו תנאים שההלכה מציבה בכדי לקדשכם כזוג נשוי. בסופו של דבר, במקרים רבים אנשים מתחתנים האחד עם השני גם ללא שמירה על תנאי ההלכה השונים, מה שמעלה סימן שאלה לגבי תקפות הזוגיות שלהם על פי ההלכה. בואו נגיד ככה, אחד התנאים הראשונים לבאים תחת קדושה הוא עדים. במילים אחרות, אם הצעת לה את הטבעת, היא לקחה אותה ולא היה עדים, אין בכך מספיק על פי ההלכה בכדי לקדשכם. אבל אין סיבה להילחץ, למעשה, אתה יכול לפתור את הבעיה הזו בצורה מאוד פשוטה.

 

כיצד ניתן לפתור את סוגיית הענקת טבעת האירוסין ללא עדים?

אתה פשוט מציע לה נישואין (גם אם אין עדים), היא מסכימה ופשוט לא לוקחת את הטבעת. אתה תיתן לה את הטבעת במועד אחר כשיהיו עדים. אז את הבעיה ההלכתית הזו פתרנו, מה הלאה? חשוב לזכור, בכדי לבנות בית יהודי בישראל על פי ההלכה, הבעל העתידי אמור למלא אחר תנאים גם כן.

מכירים את נושא הפרוטה על פי ההלכה? על פי ההלכה, הגבר מתבקש להעניק לאישה חפץ מסוים, או כסף בשווי של פרוטה (עשר אגורות עדכניים ב-2020). לא מדובר באקט של רכישה, כמו שאנשים רבים חושבים – וטועים. מדובר באקט של נתינה. אם גם אתם מעוניינים להציע נישואין בקלות בעזרת חברת הפקות מקצועית, שגם תדאג לכשירות הטקס מבחינת ההלכה, זה ניתן לביצוע. צרו קשר עם חברת להציע נישואין בקלות וקבלו סיוע מתותחי הפקות. בהצלחה!

 

רגע מרגש

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו