6 דברים שחשוב לדעת לפני שבונים בריכה בחצר הבית

מרבית בעלי הנכסים בימינו מתים לבריכת שחייה בחצר האחורית.

אם אתה אחד מהם, הנה מדריך למתחילים לבניית הבריכה שלך.

קיומה של בריכת שחייה לא רק משפר את יופיו של הנכס, אלא גם משמח את ילדיכם שיוכלו לבלות שעות על גבי שעות בבילוי בה.

אין ספק שבניית בריכת שחייה היא אחת ההשקעות הגדולות ביותר שתשקיעו בחייכם. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן כדי לתת לכם 6 נקודות עיקריות שיש לקחת בחשבון לפני שתתחילו לבנות את גן העדן של החצר האחורית שלכם.

 

מטרת בניית הבריכה

בראש ובראשונה עליכם לדעת בבירור מה היא מטרת הבריכה, ולהיות מסוגלים להצדיק את ההוצאות הכספיות שתשלמו בעבורה. האם זה לצורך פעילות גופנית, מנוחה, ספורט, בידור, שיפור ערך הרכוש והאסתטיקה או שילוב של כמה מאלו?

 

התאמת הבריכה לאתר הבנייה

מומלץ לשקול לבצע דו"ח הנדסה גיאוטכנית לפני בניית בריכת השחייה שלכם. בנוסף יש לבצע בדיקות אדמה כדי להעריך את ההתאמה. על האתר להיות בעל התנאים המתאימים כדי שהבריכה תצליח להיבנות ולשרוד לטווח הארוך.

 

הגודל משחק תפקיד

גודל הבריכה אינו תלוי רק בכמות השטח הזמינה באזור. הוא תלוי גם במגבלות השטח שלך ובתקציב שלך. עלייך לבדוק עם חברת בניית הבריכות שתבחר, ושם יעזרו לך וינחו אותך לגבי הגודל שתוכל לבנות בו את הבריכה. אנחנו ממליצים על חברת לגונה בריכות שחייה לצורך הייעוץ.

 

שיקולים תקציביים

קיום תקציב גדול יחסית הוא דבר הכרחי בעת בניית בריכה. חשוב מאוד להיות מציאותי מבחינת התקציב לפני שתגדיר את החלומות הגדולים שלך. זה יעלה בריכת בטון עולה בערך 150-200 אלף ש"ח  ובריכה מורכבת מפיברגלס – 100,000 ₪. חוץ מזה יש עוד כמה הוצאות שיש לקחת בחשבון, כולל כיסויים, חימום, אחזקה והנחת דק עץ מסביב לבריכה.

 

מראה הבריכה

עליכם לקבוע אם אתם רוצים שהבריכה שלכם הדבר הראשון שאנשים מבחינים בו כשהם נכנסים לחצר האחורית שלכם, או אולי מיקום יותר מעודן שישתלב עם יתר החצר האחורית. המיקום קובע את הנוף של בריכת השחייה מביתכם וכן כיצד היא תיראה משאר הגן. התאם אישית את הבריכה ואת הסיפון שמסביב עם גימורי פנים כגון קוורץ צבעוני, אריחים, חלוקי נחל, טיח שיש.

 

תכונות מיוחדות

פונקציות תאורה ומים נועדו בכדי למקסם את ההנאה מבריכה. בהתאם לשימוש שלכם, אתם יכולים ללכת על כניסה למים בסגנון רדוד כמו בחוף הים, ניתן להוסיף ספסלים מתחת למים, אפשר גם למקם מסביבה בר שחייה ואזורי משחק לכדורסל או כדורעף. ניתן גם לבחור תכונות מיוחדות שיעזרו להגן על בריכה ללא פיקוח, כמו כיסוי חשמלי אוטומטי.

 

סיכום

בריכה היא אטרקציה נהדרת לחצר האחורית שמתאימה לכל המשפחה. מקווים שעזרנו לכם בתהליך בניית הבריכה שלכם.

 

אישה שוחה

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו