ביטוח בית משותף – עשה ואל תעשה

ביטוח בית משותף חשוב מאד לאנשים שלא גרים בבית פרטי. לכן, לא כדאי להקל ראש בנושא זה.

אך, לא כולם יודעים הרבה לגבי סוג ביטוח זה.

בדיוק בשביל זה איגדנו בעבורכם שני דברים שצריך לעשות בהקשר של ביטוח בית משותף ושני דברים שלא צריך לעשות בשום פנים ואופן.

 

מהו ביטוח בית משותף?

כל בית בו מתקיימים יותר ממשק בית אחד הוא בית משותף. אין זה משנה אם מדובר על מגדל ענק ומפואר בו בעל עשרות קומות או בניין קטן ופשוט. ביטוח בית משותף בא להגן על דיירי הבניין מפני סכנות. במידה וישנו נזק לבניין או בעיה משפטית של הבניין, הביטוח מכסה את המחיר שהנזק יוצר.

 

עשה

בירור לגבי סוג הביטוח

ביטוח בית משותף משתנה בהיקפו בין הבתים המשותפים השונים בארץ. כל בית משותף יכול לבחור מה הוא רוצה לבטח ובאיזה היקף הוא רוצה להשקיע בביטוח הבית המשותף. ביטוח הבית המשותף יכול להיות מצומצם ביותר ולכלול רק את החלקים המשותפים, והוא יכול להיות מקיף ביותר ולכלול את כל רכיבי הבניין כולל הדירות הפרטיות של כל דייר ודייר.

שימו לב שאסון בבית משותף משפיע על כל הדיירים. לכן, אם יש דייר שאין לו ביטוח לבית ולכם יש, ברגע שהבניין חווה נזק, לא ניתן להקימו מחדש. לכן, בררו איזה סוגי ביטוח יש, ואיזה מהם מתאים לבניין שלכם. כמובן שאנחנו ממליצים לבטח את כל חלקי הבניין וכך להימנע מאסון.

 

סקר שוק

ישנן חברות רבות היום בשוק. כל אחת מהחברות מציעה חבילה שונה במחיר שונה. אל תתקבעו על חברה אחת. בררו בכל החברות כמה עולה הביטוח והאם הוא עונה על הקריטריונים שקבעתם לעצמכם בעת הבירור לגבי סוג הביטוח.

 

אל תעשה

אל תהיו שאננים

החברה הישראלים דוגלת במשפט "יהיה בסדר". זה חלק מהמנטליות שלנו כישראלים. אך, המשפט שגוי, לא תמיד הכל נגמר בטוב וכן חשוב לחשוב על העתיד. בנושא חשוב כמו מקום המגורים שלכם, הנכס שלכם, חשוב מאד לא להיכנס לשאננות ולבצע ביטוח בית משותף בהקדם האפשרי.

זכרו שהאחריות בבית משותף אינה אישית, לכן וודאו שאכן יש אדם שלקח אחריות על נושא ביטוח הבית המשותף. בדרך כלל יהיה זה ועד הבית, לכן פנו אליו וראו שהוא מטפל בנושא בכל הרצינות שצריך להקדיש לו.

 

אל תלכו על המחיר הזול ביותר

אנחנו יודעים שאמרנו לכם לברר על מחירים, אך אין זה אומר שעליכם ללכת על המחיר הזול ביותר שאתם רואים. בדקו מה אתם מקבלים תמורת המחיר ששילמתם ואל תתפתו ללכת על הביטוח הזול ביותר שאתם רואים. כמובן שביטוח זו הוצאה כלכלית כבדה אך היא משתלמת במקרי המצוקה בו אנו זקוקים לו.

 

חתימה על חוזה

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו