באלו תיקים מטפל עורך דין פלילי?

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

עבירות פליליות הן למעשה עבירות אשר המדינה אחראית על התביעות בעניינן. כאשר מתבצע פשע, הפיצוי הכלכלי נתבע במסגרת תביעה אזרחית, ועל פי הנזק הכלכלי המשוער שהעבירה גרמה, ואילו התביעה על עונש המאסר היא באחריות המדינה. עורך דין המתמחה בפלילים הוא בעל ידע ויכולת לייצג ולתקוף נאשמים בעבירות, והוא הכלי החשוב ביותר בדרך להצלחה במאבק המשפטי.

 

תיקי עבירות צווארון לבן

עבירות צווארון לבן, הן עבירות אשר לרוב אינן כוללות מרכיב של אלימות פיזית, אלא מתרכזות בעיקר סביב התנהלות כלכלית פושעת. השם עבירות צווארון לבן, נועד להבדיל אותן מעבירות הצווארון הכחול של הפועלים.

תיקי עבירות צווארון לבן הם לרוב סבוכים במיוחד. האנשים המבצעים את העבירות, עושים זאת באופן מחושב, ולא על פי גחמה או רגש מתפרץ. ההבנה הכלכלית שלהם היא לרוב מעולה, ולכן התיק סבוך וקשה לפיצוח.

עורך דין פלילי, יכול לסייע המון בייצוג חשודים בעבירות צווארון לבן, או בתביעת פיצוי בגין מעשיהם. עורך הדין הוא אדם שכבר עבר וראה כמות גדולה של תיקי עבירות כלכליות, ולכן יש לו ידע רב בנוגע לחקיקה המפורשת בנושא, מה שמגביר את הסיכוי להצלחה בתיק.

 

פשיעה חמורה

פשעים אלימים, הכוללים עבירות אלימות כמו עבירות מין, תקיפה או שוד, הם לחם חוקו של עורך דין פלילי. עבירות אלו הן העבירות בהן ההתמחות שלו באה לידי ביטוי בצורה המקיפה ביותר. חקירה של זירת פשע אלים, דורשת שילוב של סבלנות, ידע מדעי, ויכולת לשים לב לפרטים.

עורך הדין הוא אמנם לא חלק מגוף החקירה עצמו, אבל יש לו ידע בנוגע לטכניקות בהן המשטרה עושה שימוש לצורך כך. לכן, עורך הדין יוכל בקלות יחסית לאתר חורים בגרסה של המשטרה לאירוע, חורים אשר יוכלו לאפשר לסגור את התיק בקלות רבה בהרבה.

נוסף על כך, הידע של עורך הדין בתקדימים משפטיים בנוגע לסוג העבירה הנדון, יכול לאפשר לו להסיט את הדיון המשפטי, ולשלוט במידה רבה באופי הענישה ובמשכה.

 

רשלנות אשר גרמה לנזק 

תחום נוסף בו עוסק עורך דין בעל התמחות בדינים פליליים, הוא ענייני רשלנות. החוק מגדיר רשלנות כפעולה אשר חורגת באופן חד מהנהלים ומאופי העבודה המקובל, באופן שיש בו כדי לסכן אדם אחר. ההוכחה של רשלנות היא לכן קשה במיוחד.

לא מספיק שאדם גרם לאחר נזק במהלך עבודתו, על עורך הדין להוכיח כי הנזק שנגרם נבע מעבודה אשר חורגת לחלוטין מהנהלים המקובלים בתחום.

גם אם רופא למשל עשה טעות שהובילה לגרימת נכות למטופל, אם מדובר בטעות אשר מבצעים רוב הרופאים העוסקים באותו התחום, לא ניתן להוכיח עבירת רשלנות. לכן, עורך הדין הפועל בתיקים אלו חייב לבצע מחקר וללמוד על אופי העיסוק בתחום הספציפי בו נדונה עבירת הרשלנות.

איש חוק

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו