באיזו תדירות כדאי לקלח את הכלב באקלים באר שבעי

באיזו תדירות כדאי לקלח את הכלב באקלים באר שבעי

בעלי כלבים יודעים, שתדירות הרחיצה של הכלב היא עניין שנתון לדיון. בין אם אתם גרים בבאר שבע היבשה, או בנתניה הלחה, בין אם יש לכם כלב עם פרווה סמיכה ועבה, כלב שמשיר המון, או כלב עם שיער דליל וקצר – אתם ודאי מתלבטים מה הדרך הנכונה לרחוץ אותו ומה התדירות המומלצת.

 

חלק חשוב משגרת החיים עם כלב, הוא טיפוח והיגיינה. בין אם אתם חולי ניקיון, או שלא ממש מפריע לכם למצוא שיער של הכלב בקופסה של החומוס, אתם ודאי רוחצים את הכלב מדי פעם וחשוב שתעשו את זה נכון.

האמת היא, שכדי לרחוץ את הכלב בתדירות הנכונה, מבלי לפגוע בבריאותו ומבלי לסבול מהריח והלכלוך, כדאי להתייעץ עם וטרינר.

אבל יש כמה כללים פשוטים שיעזרו לכם לדעת אם אתם בכיוון הנכון.

 

 

הכלב סובל מפרעושים? מצאו עכשיו מצאו וטרינר מומלץ באתר  B144 וגשו עם הכלב לבדיקה

 

טיפים לרחצה נכונה של הכלב

  • איפה אתה חי? מקום המגורים שלכם, עשוי להשפיע על תדירות הרחצה – אם אתם גרים בבאר שבע היבשה והיחסית חמה, סביר להניח שיש אצלכם פחות פרעושים ופחות לחות, כך שמספיק אם תרחצו את הכלב פעם בכמה שבועות. לעומת זאת, אם אתם גרים במקום לח, או גשום הרי שהכלב עלול לסבול מלחות מתחת לפרווה, שתדביק את הלכלוך לעור וגם תאפשר הופעה של פרעושים ולכן כדאי לרחוץ לעיתים קרובות יותר.
  • שמפו כמו בפרסומות – השתמשו רק בשמפו מיוחד לרחיצת כלבים. שמפו כזה מותאם במיוחד לרחיצת פרווה, חלק מסוגי השמפו מותאמים לסוג הכלב ומכילים גם חומרים נגד טפילים.
  • עיצוב תסרוקות – הקפידו על הברשת הפרווה לפחות פעם בשבוע, כדי לשמור על הניקיון ולהקל על הרחצה.
  • כלבים עם פרווה סמיכה וצפופה, כמו פקינז, קוקר ספנייל ועוד, כדאי לרחוץ בערך פעם בחודש-חודשיים, בין אם אתם גרים בבאר שבע, או בחיפה.
  • לעומתם, כלבים עם פרווה עדינה יותר, כמו יורקשיר טרייר למשל, רצוי לרחוץ לפחות כל 6 שבועות.
  • כלבים שאינם משירים פרווה ויש להם פרווה מתולתלת, צריכים להתקלח פעם ב6 עד 8 שבועות, לעומת כלבים עם פרווה חלקה, כמו צ'יואווה, יש לקלח פעם בשמונה שבועות בערך, או כשהם מתלכלכים. לעומתם, כלבים עם פרווה דקה וקשה, כמו טרייר ושנאוצר, כדאי לרחוץ כל 4 שבועות עד 6 שבועות.
  • אם לכלב שלכם יש קשקשים, התייעצו כמובן עם וטרינר ורחצו אותו כל 3 שבועות.
  • הימנעו מרחצת יתר, מפני שמצב כזה עלול לגרום לכלב שלכם לאבד את השמנים המגינים על עורו מתחת לפרווה ולהוביל לחוסר נוחות, או אף מחלה, אך אם הכלב שלכם אוהב להתגלגל בבוץ, או להיכנס לים לעיתים קרובות – עדיף לרחוץ אותו לעיתים תכופות יותר, מאשר להשאירו מלוכלך כמובן.

 

לסיכום – כלב בריא בגוף נקי

למרות שהכלבים חיים אתכם בבית, הם אינם זקוקים לרחצה בתדירות גבוהה כמוכם וחשוב להכיר את הצרכים של הכלב שלכם כדי לוודא שאינכם פוגעים בבריאותו עם תדירות גבוהה או נמוכה מדי של רחצה. שמרו על הכלב שלכם נקי ובריא ותהנו מחבר אהוב לשנים ארוכות ויפות.

רופא חיות

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו