איתור נזילות בקיץ לעומת בחורף – האם יש הבדל במחירים?

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

לצערנו, נזקי מים, נזילות ורטיבות, הינם נזקים שקשה מאוד להתחמק מהם, במיוחד לאורך זמן וככל שהאינסטלציה מתיישנת.

לעיתים עשויים להיות גם הבדלים בין עונות השנה, ובעיקר בין החורף לקיץ, לאור תנאי האקלים השונים השוררים בהם.

לכן, עולה השאלה האם יש הבדלים באיתור נזילות בקיץ לעומת בחורף, ובאופן ספציפי – האם יש הבדל במחירים.

בנושא זה ידון המאמר שלפניכם.

 

הליך איתור הנזילות – מה זה בכלל?

איתור נזילות הינו תהליך שמבוצע במבנים שונים, בין אם נדל"ן למגורים ובין אם נדל"ן מסחרי, לצורך איתור ליקויים וכשלים במערכת האינסטלציה. הליקויים והכשלים יכולים להביא לרטיבות ונזילות בקירות, ברצפה ובתקרה, ולגרום לנזקים רבים וחמורים כמו עובש, ריח רע, עיוותים בריצוף/תקרה/קירות, ועוד נזקים אחרים.

בעבר, הליך איתור הנזילות היה מצריך לפתוח את כלל הצנרת ולבחון היכן קיים הכשל או הליקוי. מן הסתם, הליך כזה מצריך עלויות נלוות משמעותיות של הרס הריצוף או הקיר. אולם כיום, יש טכנולוגיות חדשניות שמאפרות קודם כל לאתר את הרטיבות בקלות וללא נזק משמעותי לרכוש, ולאחר מכן, לפתור את הרטיבות ולטפל בנזקים שנגרמו ממנה.

 

הליך איתור הנזילות – השלבים השונים

כאמור, הטכנולוגיות השונות שמאפשרות את קיום ההליך היום הינן מגוונות. ראשית, בשלב הבחינה, נהוג להשתמש במצלמה טרמית שמורכבת על סיב אופטי. מחדירים אותה באופן ממוקד בנקודה קטנה ברצפה/בקיר וללא נזק משמעותי, והיא מאפשרת לקבל תמונה רחבה של כלל הצנרת, וכך לאתר את הנזק. שנית, מגיע שלב הטיפול – פופולרית במיוחד הינה שיטת ההטלאה, שמאפשרת להכניס צינור וכלים שונים אל הצנרת, להגיע אל הכשל או הליקוי ולטפל בו באופן נקודתי (ולא להחליף חלקים נרחבים מהצנרת, כפי שהיה נהוג בעבר).

 

הבדלים בין הקיץ לחורף באיתור הנזילות

עונת החורף מציגה אתגרים רבים למערכות אינסטלציה רבות, לאור הטמפרטורות הקרות, ריבוי הגשמים והמשקעים אשר מכבידים על מערכת האינסטלציה הקיימת במבנה. לכן, אכן נכון לומר כי רוב הנזילות צצות בחורף, אולם אין זה נכון לומר שרוב הנזילות קורות בחורף – ייתכנו נזילות שמתרחשות בקיץ אך מתגלות רק בחורף, לאור העומס הגדול יותר.

 

איתור נזילות בקיץ ובחורף – האם יש הבדל במחיר?

ובכן, התשובה לשאלה מושפעת ממאפיינים שונים כמו גודל הנזילות, מורכבות מערכת הצנרת ועוד, וקשה לתת תשובה חד משמעית. נכון שהחורף מציב אתגרים רבים בפני מערכת האינסטלציה. לרוב, אם לא מטפלים בהם בזמן, הנזק הנגרם יכול להיות משמעותי הרבה יותר לעומת בקיץ, אך אין זה נובע מעצם הליך האיתור והטיפול מהנזילות בחורף, אלא מכך שהזנחה ודחיית הטיפול יכולה להביא לנזקים גדולים יותר בחורף כתוצאה מהתנאים הנלווים לו.

לכן, קשה לומר האם אכן יש הבדלים משמעותיים במחירים בין איתור הנזילות בקיץ לעומת בחורף, אך דבר אחד שנכון מאוד לומר הוא שחשוב לא להזניח ולדחות את איתור הנזילות והטיפול בהן, כדי לא להגיע להוצאות כספיות ונזקים משמעותיים שניתן היה למנוע בקלות יחסית.

 

איש מקצוע

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו