אישורי הגעה וסידורי הושבה – האם צריך אותם באירוע

אז אחרי שבחרתם להציע נישואין באילת וכבר סגרתם את אולם האירועים, הצלם כבר עשה את צילומי הSave the Date הכי מגניבים שיש ויום החתונה הולך ומתקרב, לא נותרו לכם עוד משימות רבות לבצע. ואולם המשימה המעיקה והמאתגרת ביותר בקרב זוגות צעירים רבים קשורה דווקא לחלק הפחות לחוץ של יום האירוע – המסיבה.  גם כיום זוגות צעירים נדרשים להכין סידורי הושבה ולבצע אישורי הגעה טלפוניים על מנת לבדוק שיש להם את מספר האורחים המינימלי לו הם התחייבו אל מול אולם האירועים. ולכן, מומלץ להגיע מוכנים ליום האירוע עם סידורי הושבה מושלמים.

 

כיצד ליצור סידורי הושבה ומתי?

לאחר שווידאתם הגעה עם כל החברים והשפחה הגיע הזמן להתחיל לחלק את האורחים לשולחנות. לשם המשימה הזו חשוב לפעול על פי חמישה כללים מוגדרים:

  1. רק אחרי אישורי ההגעה – אם אחד האורחים לא אישר עדיין הגעה לאירוע, אל תשבצו אותו לשולחן. אלא אם כן מדובר על סבתא והיא לא ממש זמינה לענות לטלפונים. כלומר, רק אורחים שאתם מכירים ומדברים איתם באופן יום יומי, וברור לכם שהם יהיו חלק מהאירוע שלכם, יכולים להשתבץ לשולחנות ללא אישורי הגעה לאירוע. אם אתם לא בטוחים, שווה לכם לא לשבץ את האורח, וכך לקבל מספר מדויק יותר של שולחנות באירוע.
  2. חלוקה על פי משפחה וחברים – אף פעם לא מומלץ ליצור שיבוץ שולחנות שלא מכבד את האורחים. לכן חלוקה ראשונית שבין משפחה וחברים. אתם רוצים לאפשר לחברים שלכם לשבת בשולחנות צעירים ותוססים בהם ניתן להרים צ'ייסרים ולהתכונן לחגיגה. ומהצד השני לאפשר לבני המשפחה מבוגרים יותר ארוחה באווירה נעימה על כוס בירה או יין.
  3. הצד שלו והצד שלה – במרבית המשפחות יש חלוקה ברורה בין הצד שלו הצד שלה, בכדי לאפשר לכל החוגגים לשבת ליד אנשים שהם מכירים במידה כזו או אחרת. גם אם המשפחה שלכם היא לא הכי קרובה שיש, עדיף להם לשבת יחדיו על פני ישיבה בשולחנות עם אנשים זרים לגמרי.
  4. מיקום באולם – בדרך כלל החברים של החתן והכלה הם אלו שיושבים בחלקים הקרובים יותר למרכז העניינים, שהוא כמובן רחבת הריקודים. כך בין רגע ניתן להרים את כל החברה ולהתחיל בחגיגה עד אור הבוקר. בשולחנות החיצוניים יותר יושבים בני המשפחה המבוגרים אשר רוצים לשבת בנחת ולפעמים אפילו קצת בשקט למרות כל ההמולה שמתרחש סביבם.
  5. נגישות – לא משנה מי האורחים שלכם בחתונה ואיך אתם מתכננים ליצור את סידורי ישיבה. הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לחשוב עליו הוא בני משפחה וחברים אשר נאלצים להתמודד עם מוגבלות בתנועה. ולכן מומלץ לאפשר להם נגישות לאולם האירועים ולהושיב אותם בפינה שתהיה גם נגישה אך גם נוחה לצפייה בכל מה שמתרחש באולם. באין אם מדובר בסרטון ובין אם בחגיגות על רחבת הריקודים.

 

אישורי הגעה הם הבסיס לסידורי הושבה

אל תשכחו לרגע שאתם חייבים להבטיח כמות אורחים מינימלית באירוע שלכם. זו היא ההבטחה שנתתם למנהלה אולם בשלב חתימת החוזה ולכן אתם רוצים לעשות את כל המאמצים על מנת שלא לחרוג ממנה. תדאגו לנהל את המוזמנים שלכם היטב בעיקר אם אתם מתחתנים בחורף שלפעמים מפאת הגשמים האורחים יוותרו על להגיע לאירוע ויעדיפו לשלוח מתנה או להגיע לאחל לכם מזל טוב לאחר החתונה.

ולכן, חשוב לוודא בעזרת אישורי הגעה, את כמות האורחים שיש לכם עוד לפני שאתם מתחילים בסידורי השולחנות עצמם.  כיום קל יותר מבעבר להבטיח את הגעתם של האורחים שלכם בעזרת מערכות SMSאוטומטיות שמאפשרות לאורחים לאשר הגעה בשבילכם. כך אתם רק צריכים לקבל את מספר האורחים הסופי ולהתחיל ליצור את סידורי השולחנות המושלמים.

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו