אירלנד אהובתי

"וואו, אנחנו כל כך אוהבים לנסוע לאירופה, אבל כבר חרשנו את כולה".

בטוח מחשבה כזו או דומה לה, כבר חלפה בראשכם פעם. ואולי כבר כמה פעמים.

בגרמניה ביקרתם פעמיים, בצרפת 3 וביקורים בספרד כבר מזמן הפסקתם לספור.

אבל האומנם כבר חרשתם את כל אירופה? לא נשאר עוד מה לחדש, ממה להיות מופתעים ומה לגלות?

לא לא, אנחנו בטוחים שאיפשהו אתם צודקים אבל מה עם לבקר במקומות פחות "אופנתיים ופחות מתויירים? לא יודעים על מה אנחנו מדברים? תרשו לנו להציג בפניכם את אירלנד מלאת החן, המסתורין והקסם. מצטרפים אלינו לטיול קטן? זה קרוב פה.

 

 לא רק חלק מבריטניה

לאלו שבינינו, שעבורם בריטניה מסתכמת בלונדון, מנצ'סטר ואולי ליברפול (אם אתם חובבי כדורגל ולהקות מפורסמות), יש לנו הרבה מה לספר.

אירלנד, כמו גם סקוטלנד, הצליחו לשמור על האופי המאוד ייחודי שלהן, על הגאווה הלאומית בשורשים שלהם ועל אווירה, שכאילו ומעבירה אותנו כמה מאות שנים אחורה. אומנם טסתם לבריטניה, אך הגעתם למקום אחר לחלוטין.

נדמה, שסיפורי אבירים נכתבים בזה הרגע, האפלוליות המסוימת שאופפת ערים, גורמת להכל להרגיש כאילו הגענו לחוויה סוריאליסטית. ולא משנה אם נבקר בדבלין המוכרת או נרחיק עד לימריק, שאולי חלקכם בכלל לא מכירים, נגלה משהו שטרם ראינו.

 

 עיר הבירה

תודו שהמחשבה הראשונה שלכם למשמע המילה דבלין היא אלכוהול. והרבה ממנו. איכשהו השם הזה, לנצח נצחים, יתקשר לנו לפאב מוכר, שנמצא בכל עיר בישראל. אבל האם זה כל מה שיש שם? אלכוהול טוב ותו לא? אז זהו, שממש ממש לא.

אם בכל זאת בא לכם להתחיל מהאלכוהול, אז תוכלו להגיע לסיור במזקקת ויסקי (ראיתם? ויסקי ולא בירה, כבר מפתיע) ולהכיר את התהליך שצריך לקרות, על מנת לקבל את המשקה המוכר, המשובח והיקר בכל העולם. הביקור, אגב, מלווה בטעימות וזה הופך אותו, לשווה פי שתיים.

לא בקטע של אלכוהול? אז בואו נתמקד בנופים מסביב. פארקים ירוקים ומעוצבים דוגמת St' Stephen's Green  , כשמו כן, מרמז לנו על כמות הירוק והצומח שנמצא בו.

ומה עם אוכל? מדובר במקום הנכון ביותר לאכול בו בשר ותבשילים ממנו, כמו גם דגים – בכל זאת, פיש אנד צ'יפס זה משהו כלל בריטי. וכל זה , הולך נהדר עם אחת הבירות המקומיות, שתוכלו לבחור מתוך רשימה ארוכה מאוד, של אופציות שעומדות לרשותכם. גם אם אתם לא טיפוסים של בירה, אל תפספסו הזדמנות לטעום בירה בדבלין. חוויה בפני עצמה.

דבלין זה טוב ויפה, אבל בואו ניסע למקומות מוכרים פחות. היעד הבא – לימריק.

 

 

מקומות נוספים לראות

מניחים שאתם לא יודעים הרבה עליה. ובכן, הגיוני, בכל זאת רק עכשיו התחלתם להכיר את אירלנד באמת.

עיר, שעוד לפני כמה עשורים, הייתה לא מוכרת ועל גבול הנידחת, פתאום התחילה למשוך אליה תיירים, הודות להתפתחות שאותה היא חווה. מה נגלה בה? טירות, מוזיאונים, שווקים, פארקים, רחובות מלאים בבתי קפה ציוריים ומזמינים. כמו בכל עיר אירופאית תגידו. אבל לא, היא שונה.

דבלין, שהיא עיר שמזמינה אליה המון תיירים מכל רחבי העולם, כמו כל עיר מתויירת אחרת, מתחילה להתאים את עצמה לאותם גלים שפוקדים אותה. רוצים אירלנד הכי אותנטית שאפשר? לימריק היא עיר כזו. עיר ששומרת על האופי האירי האמיתי, שעדיין לא למדה להציג רק את הצד "הפוטוגני" שלה לתיירים שבאים לבקר.

והרי זה בדיוק מה שאנחנו מחפשים, לראות את האופי של כל מקום שאנחנו מגיעים אליו.

 

 אירלנד אבל לא באמת

ואיך אפשר לסיים את הכתבה על אירלנד, מבלי להזכיר את בלפסט? עיר, שראתה קרבות אמיתיים בין הפרוטסטנטים ולבין הקתולים, עיר שהצליחה להתגבר על השוני, גם אם זה לא משהו שניתן "לרפא" עד הסוף. היא תציעה לנו רחובות ומבנים ויקטוריאניים, אוכל ושתייה המאפיינים את אירלנד ותראה לנו עוד קצת מהאופי האותנטי של אירלנד.

אז אנחנו לא יודעים מה איתכם, אבל אירלנד כבר לגמרי ברשימת היעדים שלנו לטיול הבא. מקווים שגם לרשימה שלכם היא נכנסת, גם אם הטיול הבא יהיה לספרד. שוב פעם.

 

 

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו