אימון כושר בסביבה הביתית – יתרונות וחסרונות

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

אין מה לעשות, להתאמן ולשמור על כושר זה קשה. קשה למצוא שגרה שתשיג את מבוקשנו אך לא תהרוג אותנו. קשה למצוא את הזמן להגיע לאימון נכון ולא למהר. קשה מאוד לעמוד בזה ולהישאר מספיק זמן נחושים כדי לקבל מספיק תגמול עבור העבודה הקשה.

כיום קיימות מספר דרכים לשמירה על כושר וקיום אורח חיים בריא. אימון בחדר הכושר עם מדריכים מנוסים ואימון כושר בסביבה הביתית הן הדרכים העיקריות כיום בהן רבים בוחרים לבצע פעילות גופנית. האם אימון כושר בסביבה הביתית היא המועדפת? או שמא אימון בחדר כושר כזה או האחר עם תמיכה של אנשי מקצוע?

ציוד כושר

אימון כושר בסביבה הביתית – יתרונות וחסרונות

 1. יתרון – אימון כושר בסביבה הביתית חוסך זמן רב
  אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכך שאנשים אינם מגיעים לאימון בחדר הכושר היא מכיוון שההגעה לחדר הכושר גוזלת יותר זמן מאימון בבית. לעיתים נדרש לקחת אוטובוס או ללכת הרבה ברגל על מנת להגיע למתקן האימונים. חסכון טוב בזמן הוא לקיים את האימון בבית ולדבוק בה.
 2. חסרון – מקצועיות
  בחדרי הכושר ניתן למצוא צוות מקצועי מיומן לליווי בחדרי כושר וביצוע תרגילים. ביצוע תרגילי כושר עלולים לגרום לפציעות שונות שניתן יהיה למנוע אותם באמצעות הדרכה של מאמן כושר מקצועי. מנגד, אפשר גם ללמוד כיצד לבצע את התרגילים האלה מראש ולבצעם כמו שצריך בבית.
 3. יתרון – חוסך הרבה כסף
  בדרך כלל, מועדוני הכושר יקרים למדי. מנוי לחדר כושר אינו דבר זול ולעומתו, אימון ביתי זול משמעותית הרבה יותר. שלא נדבר על תוספות תשלום שונות כמו דמי הרשמה או תשלומים עבור אימונים אישיים ע"י מדריכים מקצועיים.
 4. חסרון – הציוד
  למרות העלות היקרה של המנוי לחדר הכושר, חדר הכושר מאובזר בהמון ציוד ומכשור. מכשירים שעובדים על כל שריר בגוף, משקולות במשקלים שונים, הליכונים, ציוד אירובי נוסף ועוד. באימון בסביבה הביתית לא בהכרח נמצא את הציוד הזה ולכן מי שמעוניין להעזר בציוד זה באימון שלו, עלול לראות זאת כחסרון.
  בנוסף לכך, בחדרי הכושר קיים מערך תחזוק ותפעול של המכשור הקיים, במידה ומתקלקל ציוד, יינתן מענה כמעט מיידי לטיפול ותיקון התקלה. ציוד ביתי לרוב לא יקבל את העזרה הדרושה לו כמו בחדרי הכושר. אם זאת, קיימים עסקים אשר מעניקים פתרונות לתקלות במכשירי כושר ביתי, כמו שניתן למצוא באתר טרדמיל.
 5. יתרון – זמינות
  לחדרי הכושר, כמו לכל בית עסק אחר קיים לוח זמנים משלו. ישנם ימים שהוא פתוח כל היום משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הערב המאוחרות. אם זאת, ישנם ימים שהוא לא פתוח, בדיוק כשאנחנו משתוקקים לבצע את האימון. אימון כושר בסביבה הביתית, מן הסתם זמין יותר ונגיש יותר מאשר אימון בחדר הכושר.
 6. חסרון – הסחות דעת
  ברוב המקרים, נבצע אימון כושר ביתי בסביבה שאינה בהכרח מתאימה לכך. אנשים נוספים בבית, חוסר מקום או חוסר ריכוז עלולים להפריע לנו לבצע את האימון ובסופו של דבר נמצא את עצמנו מוותרים עליו. ברגע שמגיעים לחדר הכושר, כל ההסחות דעת מאחורינו, כך שנשאר לנו רק הריכוז באימון. אם זאת, אפשר לגשר את הפערים האלו וליצור סביבה תומכת ומאמצת את אימוני הכושר הביתי – מציאת מקום מתאים לאימון ברחבי הבית, שיתוף בני הבית בביצוע האימון ונטרול הסחות הדעת השונות מאזור האימון.
 7. יתרון – נוחות היא לא מילה גסה
  אין מה לעשות, אין כמו בבית. במידה ומתאפשר לנו לבצע את האימון בבית ובצורה מיטבית ועקבית, כנראה שנעשה זאת. יחד עם הציוד המתאים ושמירה על תזונה נכונה, נוכל להגיע להישגים שנרצה בקלות. יש כאלו הנמנעים מרכישת ציוד כושר פרטי בגלל עלויות התחזוק והתפעול, אך הדברים האלה מתגמדים כאשר אותם אנשים מגיעים למסקנה שאפשרי לטפל בהכל. בית העסק של יוני יעניק לציוד טיפול יעיל ופשוט, כך שאפשר להיכנס לכושר בשקט.
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו