איך מנקים עובש באמבטיה

חדר האמבטיה והמטבח הם שני החדרים הסובלים יותר מכל מקום אחר בבית מרמה גבוהה של לחות. כאשר החלות משולבת בחום גבוה, רק טבעי שעם הזמן נוצר עובש על הקירות, בתקרה ובפינות שונות, לרוב נסתרות מהעין, ברצפה. מבין השניים שהוזכרו, חדר האמבטיה הוא המקום המועד ביותר לעובש. מהו בעצם העובש ומהן הסכנות הכרוכות בו? איך מנקים עובש באמבטיה ואיך מונעים ככל האפשר את החזרה שלו?

חדר עם עובש

העובש והסכנות שהוא מביא איתו

העובש הוא בעצם פטרייה המכסה משטחים שונים.ף בדרך כלל מכסה העובש משטחי מזון שונים, הן כאלה שלא תוחזקו כהלכה והן כאלה שהתנאים הסביבתיים סייעו לעובש להתפתח בהם. צבעה של הפטרייה כאמור לעיל הוא ירוק, והיא נחשבת לאורגניזם שלם שעשוי להתפשט במהירות על פני שטחים גדולים. עם התנאים המסייעים לעובש להתפתח, ניתן למנות בעיקר לחות גבוהה, טמפרטורות גבוהות והעדר אוורור מספיק. כל אחד מהתנאים הללו כשלעצמו הוא תנאי מספיק להתפתחות גדולה של עובש ולהתפשטות שלו גם למקומות שבדרך כלל הוא איננו מגיע אליהם. עובש עשוי להתגלות, למשל, גם בארונות קיר שהחלק האחורי שלהם צמוד לקיר שעליו התפתח עובש בכמויות גדולות.

העובש עלול להביא איתו מחלות שונות, שעלולות לפגוע גם באנשים בריאים לחלוטין. עם זאת, אנשים הסובלים מבעיות רפואיות שונות, עלולים להיכלל בקבוצת סיכון גבוהה. עם האנשים כאמור ניתן למנות מי שהם בעלי מערכת חיסונית חלשה, וכן מי שיש להם בעיות נשימה או אסטמה או אחרות. ככל שהעובש מתפשט, הסכנות שהוא מביא גדולות יותר והופכות לרלבנטיות גם לבני הסית שאינם סובלים בהכרח מבעיה בריאותית כאמור לעיל. (כמה עולה לשפץ אמבטיה).

ניקוי עובש באמבטיה

הדבר הראשון שיש לעשות על נמת להיפטר מהעובש, הוא ניקוי כתמי העובש והסרה שלהם מהקירות. מומלץ לבצע את הניקוי בעזרת סמרטוט טבול באקונומיקה. או במקרים שבהם העובש הצטבר בכמויות גדולות, לנקות את המקום עם מברשת קשה שתביר את הכתמים בכוח. זאת, על מנת לחסל את העובש ביחד עם ההסרה שלו. חשוב להקפיד ולנקות בכל המקומות שבהם הצטבר עובש, כולל בפינות שהגישה אליהן לא נוח להגיע בשגרה. אחרת העובש יתפשט במהירות בחזרה לרמתו הקודמת. לאחר ניקוי העובש, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לצבוע את הקירות תוך הוספת חומרים נוגדי עובש לצבע. צביעה נכונה עשויה לעכב מאד את ההצטברות המחודשת של העובש.

ואולם הדבר החשוב ביותר לעשות, הוא לדאוג לאוורר באופן קבוע את החללים שבהם הסיכויים להיווצרות עובש הם גבוהים. גם בימי החורף הקרים חשוב להשאיר חלונות פתוחים, ולהניח לאוויר המגיע מהחוץ לייבש את הקירות ולהקטין את הסיכויים להיווצרות עובש על הקירות ובתקרות. אם חשוב לכם לבצע ניקוי יסודי של עובש בבית, אתם במקום הנכון. כדאי ליצור קשר כעת והמקצוענים של חברת צ'י' צ'ק שירותי ניהול ואחזקת מבנים בע"מ יחזרו אליכם בהקדם. הם ילמדו את הבעיה ויסייעו לכם במתן פתרונות אפקטיביים ומהיקים לבעיה.

לפרטים נוספים: https://www.chik-chack.co.il

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו