איך מנהלים נכון חברת שליחויות

רבים טועים לחשוב שעולם השליחויות הוא עולם פשוט לתפעול. על מה בסך הכל מדובר כאן? קבלת בקשה למשלוח, הצמדת שליח למשלוח, נסיעה עד אל בית הלקוח, איסוף החבילה, נסיעה אל היעד ומסירת המשלוח. פשוט, לא? אז זהו, שממש לא. רבים לא מבינים איך מנהלים נכון חברת שליחויות, ולכן חברות רבות מוצאות את עצמן אחרי לא הרבה זמן יוצאות משוק השליחויות, ולרוב גם בהפסדים. אז איך להימנע ממצב כזה ולהתחיל לעשות את זה כמו שצריך? בואו ונבדוק ביחד במאמר הקרוב.

 

חברת שליחויות – בשביל מה בכלל?

אז בגדול, עולם השליחויות של שנת 2020 מציע מגוון חלופות לחברת שליחויות של ממש. השחקניות הגדולות של הכבישים כמו חברת גט או חברת יאנגו פתחו בשנים האחרונות גם מערך משלוחים שמאפשר להם לשנע חבילות ומוצרים ממקום למקום, חברות וולט או תן ביס כמעט והשתלטו על תחום המזון, ונדמה כי אין מקום לשחקנים חדשים במגרש המשלוחים.

אך הדבר הוא ממש לא כך. ממש כמו עולם האירועים שלעולם לא יפסיק לספק עבודה למארגנים, מפיקים ואולמות, כך גם עולם המשלוחים לעולם לא יסתפק בחברת שליחויות אחת או שתיים. להיפך, ככל שעובר הזמן הציבור הישראלי בפרט והציבור העולמי בכלל הולכים והופכים עצלנים יותר, שרוצים שהדברים, מכל סוג שהוא, יגיעו עד אליהם.

 

אם מוחמד לא יגיע אל ההר, ההר יגיע אל מוחמד

בנקודה הזאת בדיוק חברת שליחויות נכנסת לתמונה. היות והביקוש לעולם לא ייגמר, ככל שיש יותר היצע – תהיה יכולה להיות תחרות בריאה והגיונית שתספק עבודה ופרנסה לכולם. אבל זה לא שאפשר פשוט לקום פתאום ביום בהיר אחד ולפתוח חברת שליחויות, צריך גם לדעת איך לעשות את זה נכון ואיך הכי חכם לתפעל את הנושא הענק הזה, כי איך אומרים? שליחויות באות בצרורות.

 

איך מנהלים נכון חברת שליחויות?

אז הטיפ הראשון לניהול נכון של חברת שליחויות הוא טיפ שנכון לעוד הרבה תחומים נוספים והוא טיפ הסדר והארגון. סדר וארגון הם חשובים בכל דבר בחיים, אבל הוא חשוב יותר על אחת כמה וכמה כשמדובר בחברת שליחויות. ולמה?

ברגע תתפעלו חברת שליחויות, השאיפה היא להתעסק עם כמה שיותר הזמנות. לכל הזמנה יהיו את הדרישות שלה – שעת איסוף, שעה רצויה למסירה, כתובת איסוף, כתובת למסירה, מספרי טלפון של איש הקשר באיסוף וגם במסירה, וכמובן – התאמת שליח לכל אחת מההזמנות. היות ומדובר כאן על המון מידע, בלי סדר וארגון יהיה קשה מאוד להשתלט על כל הדברים האלו.

 

מחירים ושירות

מחירים ושירות הם עוד שני טיפים שחשוב מאוד ליישם בחברת שליחויות שלכם. מחיר השליחויות צריך להיות הוגן והשירות שלכם צריך להיות כזה שהלקוחות רק ירצו לחזור ולהשתמש בו שוב. קחו את כל הטיפים האלו ותקבלו חברת שליחויות לא פחות ממושלמת. בהצלחה!

חבילות

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו