איך מוגדרת נהיגה במהירות מופרזת ומה הקנסות

יש סוגים שונים של עבירות תנועה, ביניהן נהיגה במהירות מופרזת. מדובר בעבירה יחסית משמעותית לה יכולות להיות השלכות לא פשוטות. רוצים לשמוע איך היא מוגדרת בחוק ומה הקנסות והעונשים הצפויים במקרה כזה? קראו את המאמר הבא.

 

מהי מהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת היא נהיגה מעל למגבלות המהירות הספציפיות המותרות בסוגים שונים של כבישים. יש כבישים בהם יש תמרורים שמגדירים מהירות מסוימת, אבל בהיעדר כאלה החוק הכללי אומר שבכבישים עירוניים מדובר בנסיעה במהירות מעל 50 קמ"ש, בכבישים בין עירוניים ללא גדר הפרדה אסור לעבור על 80 קמ"ש ובכאלה עם גדר הפרדה המגבלה היא עד 90 קמ"ש. בכבישים מהירים נהיגה מעל 110 קמ"ש תוגדר גם כן כמהירות מופרזת.

 

מהם הקנסות והעונשים על מהירות מופרזת?

גם כאן הקנסות והעונשים מתחלקים לפי סוגי הכביש. בדרכים עירוניות, אם אתם עולים על המהירות המותרת ב-20 קמ"ש או בפחות, הקנס יהיה 250 ₪. אם עליתם ב21-30 קמ"ש, הקנס יעלה בהתאם ויעמוד על 750 ₪ עם נקודות. 31-50 קמ"ש כבר יעניקו לכם קנס של 1500 ₪ ונקודות, ואם עליתם גם על זה – העונשים יהיו חמורים יותר, כולל שלילת רישיון.

בכבישים בין עירוניים גם כן יש התאמה בין גובה הקנס לבין החריגה. חריגה ב-25 קמ"ש מהמותר תגרור קנס של 250 ₪. בין 26 ל-40 קמ"ש תצטרכו להיפרד מ-750 ₪, ובין 41-50 קמ"ש הקנס יעמוד על 1500 ₪ ונקודות. במידה ועליתם על 50 קמ"ש מעל המהירות המותרת, זה עלול להוביל להגשת כתב אישום, שלילת רישיון לטווח ארוך וקנסות גבוהים עוד יותר.

קנסות על מהירות מופרזת

למה הקנסות והעונשים על מהירות מופרזת גבוהים כל כך?

הסיבה לכך שעבירת נהיגה במהירות מופרזת היא בעלת עונשים גבוהים וכבדים כל כך היא מאחר ויש הוכחות רבות לכך שמהירויות גבוהות יותר לא רק מגבירות את הסבירות להתרחשות של תאונות דרכים, אלא גם מגבירות את החומרה של התאונות הללו. כתוצאה מכך, מאמצי האכיפה למהירות מופרזת הוגברו כדי להרתיע נהגים מהתנהגות מסוכנת זו. כיום יש שלל טכנולוגיות משוכללות שיכולות לבדוק את המהירות שלכם באופן מדויק במיוחד, כך שאי אפשר להתחמק מכך.

 

התייעצות עם עורך דין תעבורה

מאחר והעונשים והקנסות גבוהים, מומלץ להתייעץ עם עורך דין תעבורה מומחה בתחומו שיוכל לעזור לכם להבין את העונש שקיבלתם, להכווין אתכם משפטית, לבנות כתב הגנה במידה והוגש כתב אישום ועוד. הייעוץ והליווי שלו בתהליך זה יכול לעזור להפחית מהעונש שלכם ולייעל את התקשורת והבירוקרטיות הנדרשות.

 

לסיכום

נהיגה במהירות מופרזת היא עבירה חמורה, והיא מוגדרת בצורה אחרת בכל סוג של כביש. העונש והקנסות המוטלים משתנים בהתאם לרמת החומרה, ואם הוגש נגדכם כתב  אישום- מומלץ לפנות לעורך דין מומחה.

עורך דין תעבורה

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו