איך לעצב חדר כביסה נוח ופונקציונלי?

עיצוב חדר כביסה נוח פונקציונלי ונעים יכול להקל על אחת המטלות המעצבנות והמתישות ביותר מבין מטלות הבית – הכביסה. זוהי מטלה יומיומית, בוודאי למשפחות עם ילדים, ואם היא באה יחד עם חוסר נוחות ובלגן, היא יכולה להתיש. במאמר הבא תוכלו לקרוא על הדרכים לעצב חדר כביסה נוח שיקל מאוד על מטלת הכביסה.

 

נוחות השימוש בחדר הכביסה

אחד האלמנטים החשובים בעיצוב של חדר כביסה שיש לו מטרה פונקציונלית, הוא נוחות השימוש. נוחות נגזרת מכמה גורמים, לדוגמה שכל האלמנטים נמצאים בחלל אחד – מתקן ייבוש ייעודי, כיור לכביסה ביד, המכונה והמייבש.

גורם נוסף שיש להתייחס אליו בחדר כביסה הוא הניקיון. בחללים קטנים ודחוסים לפעמים אי אפשר לשמור על הניקיון, ואבק ולכלכוך מצטברים מאחורי המכשירים. דבר זה יכול לפגוע גם באיכות הכביסה שלכם. בשביל לפתור זאת תוכלו לרכוש עגלה למכונת כביסה, וכך תוכלו להזיז את המכונה ולשמור על ניקיון מירבי בסביבתה.

תהפכי אותה לטבעית

 

איך להכניס הכל לחלל אחד?

סידור החלל הוא הסוגייה החשובה ביותר בעיצוב חדר הכביסה. יתכן ולא תוכלו להכניס את כל האלמנטים שתרצו, אבל תוכלו להתקין באופן מותאם במיוחד אלמנטים מסוימים כמו קרש גיהוץ מתקפל וכך לחסוך מקום רב. גם מתקן ייבוש ייעודי וגבוה שצמוד לתקרה יכול לחסוך מקום רב. כך גם ארונות מותאמים אישית שיכולים לפתור בעיות אחסון בקלות.

 

התקינו כיור

כיור בחדר כביסה יכול מאוד להקל על החיים. פעמים רבות תצטרכו לבצע איזה שטיפה קטנה לפני הכניסה למכונה, או שתרצו לעשות כביסה ביד ולתלות אותה בחדר הכביסה. בנוסף, בעזרת כיור בחדר הכביסה, תוכלו לשמור על ניקיון המכונה והמייבש, על ידי שטיפה שגרתית של המגירות והגומיות של המכונות.

 

אזור גיהוץ

גיהוץ הוא מהמטלות הנוספות שמצטרפות לכביסה ולכן זה יכול להקלן מאוד אם תקצו איזור גיהוץ בחד הכביסה עצמו.  ומקשות עליה, המטרה בחדר כביסה פונקציונלי היא שכל האלמנטים והמטלות שקשורות לכביסה יישארו בגבולות החדר. אם יש אפשרות לאזור גיהוץ בחדר הכביסה, זה יכול לחסוך הרבה בלגן בבית.

 

חלון בחדר הכביסה

מכונת הכביסה והמייבש הן מכונות שעובדות עם מים ולכן חשופות לפגעי לחות. אוורור יכול לפתור את הבעיה הזאת בקלות. אם יש אפשרות, חלון בחדר הכביסה יאפשר אוורור ושמירה על תקינות המכונות. בנוסף, אם אתם מתכוונים לייבש בחדר, אז חלון הוא אלמנט משמעותי מאוד.

 

סיכום

עיצוב חדר כביסה נוח ופונקציונלי זו לא משימה מאוד קשה כאשר זוכרים את כל הנושאים אותם סקרנו –  ריכוז המטלות בחדר אחד, אוורור, אחסון ואפשרות נוחה לניקיון חדר הכביסה. כמובן שייתכן ולא תוכלו להכניס את כל מה שתרצו לחדר כביסה בגלל מגבלות מקום או תכנון, אבל לבטח תוכלו לפחות לבחור את הדברים החשובים לכם.

חלון בחדר הכביסה

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו