להיות אזרח אמריקאי ולדווח על השקעות שעשית בדרום הארץ

להיות אזרח אמריקאי ולדווח על השקעות שעשית בדרום הארץ

בשנים האחרונות החל הממשל האמריקאי לאכוף בתקיפות יתרה את חובת הדיווח ותשלום מיסים עבור אזרחי ארה"ב – גם אם יש להם אזרחות נוספת ואפילו אם אינם שוהים כלל בארה"ב.

ישראלים רבים אינם מודעים להשלכות ודאי שלא לדרכי התמודדות עם התופעה.

אם כן – מה אפשר לעשות ואך גילוי מרצון יכול לפתור לכם את הבעיה?

 

תנאי ראשון לגילוי מרצון – תום לב

תושב ישראל המחזיק בגרין קארד, או אזרחות אמריקאית, אפילו אם לא ביקר מעולם בארה"ב, חייב בדיווח על הכנסות ונכסים ובהתאמה גם בתשלום מיסים על הכנסות ונכסים אלה – גם אם מדובר על חווה שרכשו לאחרונה באזור הר הנגב…

גילוי מרצון הוא הליך המאפשר למי שלא עמדו בחובת הדיווח ותשלום המסים, בתום לב ומעוניינים לפתוח דף חדש וחלק מול רשויות המס האמריקאיות.

למרות היותן תקיפות ובלתי מתפשרות במסע האכיפה שלהן מול אזרחים אמריקאים השוהים בחו"ל, רשויות המס האמריקאיות מבינות כי במרבית המקרים מדובר על אנשים שלא היו מודעים לחובת הדיווח ולכן לא עמדו בה.

בניגוד לאנשים שזו דרכם לצבור הון שחור ולהתחמק מתשלום מיסים, רשויות המס דווקא מעוניינות לעזור לאנשים שפעלו בתום לב ולאפשר להם לשלם את הסכומים המקוריים בלי להוסיף על כובד המעמסה באמצעות קנסות ואמצעי אכיפה קשים.

 

מסלול מיוחד ללא קנסות

כדי להקל על התהליך וכדי לעודד אזרחים שלא הגישו דוחות מס בארה"ב, החליטו רשויות המס להקל על אנשים אלה ולאפשר להם לדווח במסגרת מסלול מיוחד.

מסלול זה מאפשר דיווח רטרואקטיבי ללא נקיטת צעדי אכיפה וללא הטלת קנסות, הסדרה של הדיווחים החסרים ופתיחה של דף חדש מול הרשויות האמריקאיות.

יחד עם זאת, לצד הרצון להקל על אזרחים שפעלו בתום לב, קיימת בקרב רשויות המס האמריקאיות גם מודעות לכך שהתכנית כבר צברה מספיק ותק כדי שרוב האזרחים יכירו אותה ויפעלו על פיה לפני שיגיעו אליהם צעדי האכיפה.

לכן רצוי להקדים תרופה למכה, לא לחכות לרגע האחרון ולנצל את חלון ההזדמנויות הפתוח עדיין, כדי לממש את הזכות לגילוי מרצון, שיקל על התהליך.

 

קריטריונים להשתתפות בתהליך גילוי מרצון בארה"ב

  1. היעדרות של קרוב לשנה רצופה מארצות הברית במהלך שלוש השנים האחרונות
  2. אי דיווח על הכנסות, חשבון פיננסי, או נכסים מחוץ לארה"ב, בתנאי שנעשה בתום לב בלבד
  3. הגשת דוחות ללא דיווח על נכסים פיננסים מחוץ לארה"ב
  4. הגשת ערכה של טפסים ותצהירים, תאחר מילוי נכון ומדויק שלהם, שיביא לקבלת ההחלטה הרצויה בקרב רשויות המס האמריקאיות.

 

לסיכום

התנהלות מול רשויות המס בכל מדינה אינה עניין של מה בכך, כל שכן כאשר מדובר על אזרחות כפולה ורשויות מס של שתי מדינות שונות. גילוי מרצון נועד להקל על האזרחים שפעלו בתום לב, אך יש להגיש אותו בצורה נכונה ומסודרת כדי להגדיל את הסיכוי להצלחה.

 

דרכונים

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו