תהליך קבלת אזרחות פורטוגלית לילדים

למה להוציא לילדים אזרחות פורטוגלית?

ראשית, כל היתרונות שכוללת האזרחות הפורטוגלית רלוונטית גם לילדים ואף רלוונטית להם במיוחד – האפשרות לטייל בעולם ללא צורך בוויזות, האפשרות ללמוד במוסדות לימוד מוצלחים באירופה בסכומים נמוכים יחסית, האפשרות לגור במדינות אירופה לבחירתו ולמעשה פתיחת אפשרויות רבות בפניו ולהגשים ולממש את עצמו.

בנוסף, כאשר מדובר על הוצאת דרכון פורטוגלי, משמעותה לא רק הוצאת אזרחות לילד אלא גם לילדיו ולנכדיו. כלומר, הוצאת האזרחות היא השקעה שמשתלמת לאורך דורות, ככל שלילד ישנה אזרחות, באופן כמעט אוטומטי ילדיו יקבלו את האזרחות גם כן (רק על בסיס קשר ההורות).

רק לאחרונה נפתחה אפשרות בקשת האזרחות לקטינים בנוסף לבגירים. לכן, כדאי לנצל את האפשרות הזו כל עוד היא קיימת.

 

איך ניתן להוציא את האזרחות הפורטוגלית לילדים?

קבלת האזרחות מתוקף ההורים

אפשרות ראשונה היא שלהוריו של הילד יש כבר אזרחות פורטוגלית. במידה וכן, כל הילדים שיהיו להם לאחר קבלת האזרחות יהיו אזרחי פורטוגל. במידה ולזוג שקיבל את האזרחות יש כבר ילדים, ישנו הליך מעט מורכב יותר לקבלת האזרחות משום שהוא כולל הוכחת זיקה עכשווית לפורטוגל

משמעות המונח זיקה עכשווית אינה מוגדרת בפירוט והיא משתנה מגיל לגיל. כלומר, ככל שהילד קטן יותר כך הזיקה הדרושה לו היא קטנה יותר (למשל במידה ושני הוריו פורטוגלים והוא היה פעם אחת בפורטוגל זה מספיק), ככל שהילד גדל יכולים להיות סממנים רבים להוכחת הזיקה – ביקורים בפורטוגל, ידיעת השפה, חברות בארגון כלשהו בפורטוגל וכיוצא באלו (יכול להיות אפילו חברות במועדון מעריצים רשמי של קבוצת הכדורגל הפורטוגלית).

 

הוצאת אזרחות עצמאית

אפשרות נוספת כאשר מדובר בילדים בגיל שמתקרב לשמונה עשרה, היא לחכות מעט ולהתחיל את הגשת הבקשה לאזרחות הפורטוגלית בהתבסס בכך שהם צאצאים של מגורשי ספרד. אם מטרת הוצאת האזרחות היא הענקת אפשרויות מגוונות יותר לעתיד הילדים, משתלם יותר לבחור במסלול זה משום שכך אין צורך להוציא את האזרחות גם להורים, אלא רק לילדים עצמם.

ניתן להתחיל את המסלול לאזרחות על בסיס היותם מגורשי ספרד החל מגיל שמונה עשרה, משום שהתהליך ממילא לוקח כשנתיים, במידה והילדים מתקרבים לגיל שש עשרה, שווה לחכות מעט שהם יגיעו לגיל שמונה עשרה, כך הם יוכלו לקבל את האזרחות באופן פשוט יותר. (ללא הוכחת הזיקה העכשווית, למשל).

מידע נוסף ניתן למצוא באתר https://portuguesecitizen.co.il.

 

יתרונות כלכליים

כדאי לזכור שהגשת מספר בקשות אזרחות משתלמת יותר כלכלית משום שעורכי הדין מעניקים הנחות משמעותיות. חלק ניכר מן העבודה הוא זהה (הוכחה של היסטוריה משפחתית וכולי), וגם החלקים השונים מוזלים יותר.

גם אם הבקשות מוגשות על בסיסים שונים (למשל לילדים על בסיס זיקה עכשווית), הבקשות האחרות מגבות אחת את השנייה, דבר שלמעשה מחזק את הסיכויים לקבל את האזרחות המיוחלת.

 

טביעת אצבע פורטוגלית

אז מה היה לנו בעמוד זה?
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו